hobor971

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  58
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

4 معمولی

درباره hobor971

 • درجه
  کاربر رسمی
 • تاریخ تولد تعیین نشده
 1. والا من بیشتر فکر می کنم مشکل همون 50000 تومن باشه . شما احتمال زیاد مشکل مربوط به دریچه گازتون هست که کثیف شده . فیلتر بنزین کی عوض کردین؟ اگه بیشتر از 15000 کیلومتره حتما عوض کنید .
 2. روغن ترمزت رو چک کن
 3. تسمه های تقلبی تو بازار زیاد شده . با مارک پاورگریپ . خیلی مواظب باشید . می دونید که پاره شدن تسمه تایم خسارت زیادی داره و هزینه زیادی رو متقبل می شید . پس واسه اینکه خیالتون راحت باشه و یا حداقل بتونید در صورت بروز هر مشکلی پیگیری کنید فقط توی نمایندگی مجاز این کار رو انجام بدید. تشمه تایمهای اصلی ایساکو یکسال گارانتی داره . اگر هم نمایندگیش بد نصب کنه یا جنس متفرقه بندازه مجبوره کل هزینه رو جبران کنه . تسمه تایمهای تقلبی پاورگریپ به سختی قابل شناساییه . چاپ سبز رنگش به ظرافت تسمه تایم اصلی نیست . انگار که رنگش کمی پخش شده باشه . جنس خود تسمه تایم هم مشخصه . اما برای کسی که کار نکرده باشه تشخیصش سخته . حتی آرم و لیبل ایساکو رو هم جعل می کنند . نمونه اش همین تصویر چند تا پست قبله که شماره فنی 2070300401 که مربوط به تسمه تایم 114 دندانه است رو زده 134 دندونه . برای اطمینان فقط از نمایندگی مجاز اون هم با فاکتور کامل خرید کنید .
 4. متاسفانه من دیدم تو این تاپیک در خصوص صدای حالت خلصی گیربکسهای گروه پژو خیلی سوال شده و جوابهای خیلی دقیقی هم ندیدم. دوستان همونطور که می دونید گیربکسهای گروه پژو ( 206-405-پارس - سمند) ساخت شرکت نیرومحرکه است . روی 206 دونوع گیربکس نصب شده . یکی گیربکس MA5 که متداول تره . یکی هم گیربکس BE4 که از سال 90 روی برخی از مدلهای V8 نصب شد. گیربکس BE4 کاملا ساخت نیرومحرکه است و درصد زوزه و خرابی نسبتا بیشتری داره . اما گیربکس MA5 مونتاژ نیرومحرکه است و پک دنده هاش بصورت CKD از فرانسه وارد می شه. به هر صورت ، صدای حالت خلاصی گیربکس بعلت دقیق نبودن و لقی فاصله دنده 5 گیربکس است که در حالت خلاصی لق می زنه . طبیعیه که وفتی کلاچ گرفته می شه چون گیربکس از حرکت می ایسته صدایی هم شنیده نمی شه. تنها راه حل این موضوع استفاده از دیسک و صفحه پری دمپر دار هستش که تا حدی و نه کامل این مشکل رو برطرف می کنه . البته این صدا هیچ ایرادی رو در استفاده از گیربکس بوجود نمیاره. ------------ ادغام شده در تاریخ يکشنبه اسفند 20' date=' 91 12:09 pm ، لطفا قوانین انجمن را مطالعه کنید ------------ فرقش با صدای بلبرینگ هم اینه که صدای بلبرینگ موقع کلاچ گرفتن منجر به کلاچ گیری سخت و با صدا می شه . همچنین ممکنه اگر بلبرینگ خوب نصب نشده باشه یا جنس خوبی نداشته باشه مدت زیادی کار نمی کنه و زود خرد می شه . اما صدای حالت خلاصی همیشه هست و ایراد کاربردی هم ایجاد نمی کنه مرسی از پاسختون، گیربکس بنده MA5 هست، بنده هم به شدت به صدای ماشین وسواس دارم، به همین دلیل می خواستم بیشتر در مورد دیسک و صفحه پری دمپر دار بدونم که دقیقا" چی هست و چه فرقی با دیسک و صفحه معمولی داره و اینکه چه مارکی در بازار هست، تا در موقع تعویض این نکته رو برای رهایی از این صدای اضافه مد نظر قرار بدم، در ضمن بنده تو 206 قبلی که اون هم وی 8 و هم مدل همین 206 فعلیم بود، اصلا" این صدا رو نداشتم( هر دو آخر 89 هستند). بد نیست بگم که دو تا از نمایندگی های ایران خودرو و یه نعمیرکار بیرون ماشین رو دیدن، نمایندگی ها می گن که صدا از بلبرینگ شافت گیربکس هست و نیاز نیست کاری انجام بشه، مکانیک بیرون هم به صورت کلی گفت که این صدا طبیعی هست و تا زمانی که زیادتر نشده نمی خواد کاری انجام بدی، دیسک و صفحه پری دمپر دار تو بازار فراوونه . اغلب روی جعبه درج شده که پری دمپر دار هست . فرقش با دیسک و صفحه معمولی اینه که روی صفحه کلاچ جایی که هزار خاری می شینه حالت فنری داره و صلب نیست . یعنی به عبارت ساده سوراخ وسط صفحه کلاچ رو اگه با دست به سمت بیرون هل بدی می بینی که حرکت میکنه . به طور کلی روی این صدا زیاد حساس نباش. ایرادی ایجاد نمی کنه فقط هم در حالت خلاصی قابل شنیدن است . با دیسک و صفحه پری دمپر دار هم باز ممکنه این صدا رو داشته باشی. خود من که دارم . برای دیسک و صفحه هم توصیه ام مارک اصلی ایساکو به شماره فنی 0670302101 هستش که کیت کلاچ کامله و فرانسوی هست . قیمت ایساکو هم الان 200 هزار تومنه .
 5. متاسفانه من دیدم تو این تاپیک در خصوص صدای حالت خلصی گیربکسهای گروه پژو خیلی سوال شده و جوابهای خیلی دقیقی هم ندیدم. دوستان همونطور که می دونید گیربکسهای گروه پژو ( 206-405-پارس - سمند) ساخت شرکت نیرومحرکه است . روی 206 دونوع گیربکس نصب شده . یکی گیربکس MA5 که متداول تره . یکی هم گیربکس BE4 که از سال 90 روی برخی از مدلهای V8 نصب شد. گیربکس BE4 کاملا ساخت نیرومحرکه است و درصد زوزه و خرابی نسبتا بیشتری داره . اما گیربکس MA5 مونتاژ نیرومحرکه است و پک دنده هاش بصورت CKD از فرانسه وارد می شه. به هر صورت ، صدای حالت خلاصی گیربکس بعلت دقیق نبودن و لقی فاصله دنده 5 گیربکس است که در حالت خلاصی لق می زنه . طبیعیه که وفتی کلاچ گرفته می شه چون گیربکس از حرکت می ایسته صدایی هم شنیده نمی شه. تنها راه حل این موضوع استفاده از دیسک و صفحه پری دمپر دار هستش که تا حدی و نه کامل این مشکل رو برطرف می کنه . البته این صدا هیچ ایرادی رو در استفاده از گیربکس بوجود نمیاره. ------------ ادغام شده در تاریخ يکشنبه اسفند 20, 91 12:09 pm ، لطفا قوانین انجمن را مطالعه کنید ------------ فرقش با صدای بلبرینگ هم اینه که صدای بلبرینگ موقع کلاچ گرفتن منجر به کلاچ گیری سخت و با صدا می شه . همچنین ممکنه اگر بلبرینگ خوب نصب نشده باشه یا جنس خوبی نداشته باشه مدت زیادی کار نمی کنه و زود خرد می شه . اما صدای حالت خلاصی همیشه هست و ایراد کاربردی هم ایجاد نمی کنه
 6. این مشکل برای من هم پیش اومده و مکانیک سنسور کلاچ از جاش باز کرده بود و بین زمین و هوا آویزون بود که با نصب مجددش کروز فعال شد ولی سنسور کلاچ رو چک کردم درست بود یک بار دیگه هم همینجور شد . بردم پیش کسی که نصب کرده بود . یه کم ور رفت . درست شد. کار خاصی هم نکرد . دکمه های جلو آمپر را فشار داد و بعد هم راه افتاد .
 7. سلام من کروز کنترل روی 206 داشتم و خوب هم کار می کرد . الان سیم کلاچ رو عوض کردم و بعد از اون دیگه کروز کار نمی کنه . وقتی دگمه تنظیم سرعت رو می زنی می نویسه CC Err . کسی می دونه باید چکار کنم ؟
 8. سلام دوستان . نظرتون در مورد این عکسها چیه ؟ یه موتوری از بغل زد به ماشین . به نظر شما : 1- درها چقدر قابلیت درست شدن بدون رنگ رو داره ؟ 2- رکاب رو می شه بدون تعویض درستش کرد؟ 3- تو اصفهان کسی که کارش خوب باشه می شناسین؟ 4- به نظر شما ساکشن می تونه درستش کنه ؟ جایی اصفهان سراغ ندارید ؟
 9. یعنی اگر تو حرکت سرگاز که داره ووورررر وووررر میکنه اگه کلاج رو تا ته گرفتم و صدا قطع شد مربوط به گریبکس است و اگه قطع نشد صدا از چیز دیگری است ایا درست میگم؟ آری . درست می فرمایید.
 10. صدای گیربکس هست . صدای پس گاز هم که تو گیربکسهای پژو ساخت نیرومحرکه از واجباته. در خصوص تعمیر هم ... اصلا توصیه نمی شود . مخصوصا گیربکسهای 89 که بهتر از مدل 90 هستش. 206 خود من همچین زوزه می کشه مثل گل. حتی تعویض گیربکس هم مشکل رو حل نمی کنه . ممنون ایا صدای وووورررر ووووررررر خیلی ملایم تو گریبکس اس دی وی یک عمومیت دارد و مربوط به ماشین من تنها نیست ؟ البته مشروط به اینکه صدا از گریبکس باشدبا توجه به اینکه صدا خیلی زیاد نیست تو نمایندگی برای تعمیر یا تعویض اصرار بکنم یا نه یک کاری نکنم ابروش رو بخوام درست کنم بزنم چشمش رو هم کور کنم کلا برم براش نمایندگی واسه گارانتی یا نه و اگر رفتم چی بگم صدای گیربکس رو خیلی راحت می شه فهمید . در حال حرکت پاتون رو روی کلاچ بگذارید تا گیربکس از حرکت بایسته . اگه صدا مربوط به گیربکس باشه با گرفتن کلاچ قطع می شه . صدای زوزه هم فعلا تو گیربکس های 206 عمومیت داره .
 11. صدای گیربکس هست . صدای پس گاز هم که تو گیربکسهای پژو ساخت نیرومحرکه از واجباته. در خصوص تعمیر هم ... اصلا توصیه نمی شود . مخصوصا گیربکسهای 89 که بهتر از مدل 90 هستش. 206 خود من همچین زوزه می کشه مثل گل. حتی تعویض گیربکس هم مشکل رو حل نمی کنه .
 12. خوب این هم یه 405 مدل 82 با موتور 1800 انژکتوری با سرعت 188 کیلومتر قبلا از این کارها زیاد می کردم . تو سرازیری های اتوبان کاشان ( اصفهان-کاشان-تهران. از سمت اصفهان خیلی از جاها سرازیریه) با سمند مدل 82 تا 200 تا هم رفتم . اما کلا کار درستی نیست . هم از لحاظ ایمنی و هم اینکه سرعت زیاد ماشین رو خیلی زود از هم می پاشونه. با 206 فعلیم تا حالا بیشتر از 110 تا نرفتم !!!
 13. صدا از گیربکست نیست ؟ وقتی داری اون صدا رو می شنوی ، کلاچ رو تا ته بگیر ببین صدا فرقی نمی کنه ؟
 14. سلام بیشتر 206 های با دریچه گاز برقی از همون قسمتی که علامت زدید یه صدای دایم دارند . که کاریش نمی شه کرد. اما اون صدا توی همه حالات یکسان هست . اگه صدا با افزایش دور موتور برطرف نشد و بههمون شکل به گوش رسید احتمالا از همون قسمت دریچه گاز برقیه و جای نگرانی نیست . اما اگه با تغییر دور موتور ماشین ، صدا هم تغییر کرد اونوقت باید خیلی چیزهای دیگه رو بررسی کرد . از هرزگرد و بلبرینگ گرفته تا.... بهتره ماشین رو ببرید یه تعمیرگاه ماهر تا وضعیت کارکرد موتور رو با دیاگ چک کنه و اگه لازم بود یه کمپرس هم از سیلندرهای ماشین بگیره
 15. سیستم فرمان بنز که شما مد نظرتون هست الکتریکی هست . ولی سیستم فرمان 206 هیدرولیکیه . طبیعتا میزان فرمان پذیری در خودرو 206 با توجه به سطح فنی خودرو در همین حد است .