naser-abdi

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  59
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

0 معمولی

درباره naser-abdi

 • درجه
  کاربر رسمی
 • تاریخ تولد 11 دی 1346
 1. جابجا کردن لاستیک برای کاهش انحراف بوده ولی تاثیر نداشت، تصادف هم داشتم که کاپوت و چراغها آسیب دید و فکر کنم جلوبندی صدمه ندید، البته در دست اندازها هم صدای تلق تلق غیر عادی بوش طبق را دارم و تاکنون سرویس جلوبندی نداشتم. لطفا راهنمایی کنید دقیقا کدام قسمت جلوبندی باید بررسی و تعمیر شود؟
 2. من الان دیدم بهتر قبل از گیر دادن شقایق خانم به آقای گودرزی و منطقی ندونستن نقل قول من روی کلمه torque steer برای 206 سرچ بفرمایید و ببینید که کمی متمایل به چپه مخصوصا اگر موقع دور زدن سر پیچ باشید. کلیپهاش هم تو سایت ی/و/ت/ی/و/ب هست. ببخشید ماشین من علیرغم تنظیم باد و میزان فرمان و لاستیک خارجی بازهم در سرعت بالای 80 به راست انحراف دارد. با توجه به مطلب آقا مجید مشکل ماشین من هیچ منطقی نیست. در ضمن یکبار هم لاستیکهای جلو را جابجا کردیم.
 3. مسئله سنسور اکسیژن کمی پیچیده است، خودم بیش از چند ماه درگیر آن بودم و حدود 700 هزار تومان هزینه کردم، نمایندگی گفت ECU باید تعمیر شود، یکی دیگر می گفت تعویض کن و... یکی از آشناها در شهر زنجان باطری سازی بنام مهدی شیخلو را معرفی کرد، با شک و تردید یکروز وقتی از این شهر می گذشتم پیش ایشان رفتم و در عرض کمتر از نیم ساعت مشکل ماشین مراحل کرد و اکنون مثل روز اول دارد کار می کند. این داستان را گفتم تا با دقت تعمیرکار را انتخاب کنیم و به من ثابت شد که بی تفاوت ترین تعمیرکارها نمایندگی های ایران خودرو است.
 4. خلیلی ممنون از پیشنهاد بسیار مفیدتان طبق پیشنهاد شما و یکی دیگر از دوستان دو نوع سنسور دیگر را تست کردم جوابش امیدوار کننده بود، که ECU خراب نیست.! گزارش تست 1- سنسور Bush سیم بلند حک شده - نوسان ولتاژ نداشت در حالت گاز خطای سنسور باز داریم و در بنزین خفه کار می کند. 2- سنسور شرکتی ایساکو نوسان ولتاژ 0.43 تا 0.45 در بنزین مشکلی نداریم گاز بعد از 10 دقیقه خطای مدار سنسور بالا باز است را می دهد. 3- سنسور موتور ملی نوسان بین 0.23 تا 1.12 در حالت گاز ماشین ریپ می زند و در بنزین عالی کار می کند. 4- سنسور بوش سیم کوتاه نوسان 0.32 تا 0.73 در حالت گاز بد کار می کند. یکی از برق کارهای ماشین می گفت من برای یک 206 دوگانه 7 نوع سنسور عوض کردم و یکی که اریجینال تیب 2 بود کار کرد هنوز هم بدون مشکل است. قرار شده برایم این نوع سنسور یکی پیدا کند. آیا شما تجربه ای در حل مشکل من دارید که یک ماه است درگیرم!!! لطفا راهنمایی کنید.
 5. قیمت ECU J35 دوگانه چنده ؟؟ آیا کسی داره؟
 6. بله سیم کشی تا فیشهای ECU را با اهم متر تست کردیم - یک BSM سالم و نو جای BSM گذاشتیم - اطلاعات BSI را جدید کردیم - ولی سنسور اکسیژن با درست کار نکرد 0.43 پارامتر ثابت آن بود بعضی وقتها هم 0.45 می شد. دوست عزیزم sun line و سایر دوستان متخصص خطایی که دارم عکسشو گذاشتم آیا می توانید کمک کنید؟ 'http://ir206.net/richedit/upload/2k320aa0b711.jpg' alt='URL>'> 'http://ir206.net/richedit/upload/2ke03aaa6396.jpg' alt='URL>'> دوستان متخصص لطفا کمک کنید. با توجه به مشکل من که در دیاگ در شکل بالا دیده می شود آیا می توان بدون تعمیر ECU از شبیه ساز سنسور اکسیژن استفاده کرد؟ اکثر تعمیرکارها پیشنهاد تعمیر ECU را می دهند و تاکنون کسی را پیدا نکردم که ECU J35 دوگانه را تعمیر کرده باشد، می ترسم با یک اشتباه دیگر 3-4 میلیون تومان هزینه ECU رو دستم گذاشته شود. مصرف سوخت فعلا مهم نیست!
 7. با تشکر از آقا بهزاد با تعویض باطری ولتمتر ولتاژ در حال کار دینام 14.2 نشان می دهد.
 8. ميگويند 20000 تا كاركرد شمع بايد عوض شود خيلي مراقب باشيد من شمع ماشينمو دير عوض كردم كويل سوزاندم و كويل والو 400 هزار تومانه اگه گيرت بيايد!
 9. دوستان عزيز، بنده يك ولتمتر به فندكي وصل كردم و در حال حركت مرتب آن را در نظر داشتم. ولت از 12 شورع كرد به كم شدن تا به 11.2 كه رسيد چراغ باطري روشن شد. وقتي فيش دوسيمه دينام را درآوردم و دوباره جازدم ايندفعه ولتاژ از 13 شروع و تا 24 بالا رفت! آيا كسي ميدونه اين فيش دو سوزنه چه تاثيري در دينام مي تواند داشته باشد؟؟؟؟ باطري ساز مي گويد هيچ تاثيري در شارژ باطري ندارد. در حالي كه در عمل تاثير دارد.
 10. آقا بهزاد چقدر هوشمندانه عمل کردید، اهم متر در جافندکی حتما آن را هم تست می کنم، چون دریچه گاز ماشینم برقی است برام سخت بود مقدار شارژ را موقع گاز دادن ببینم.
 11. مرسی از اطلاعات خوب خرداد و بهزاد عزیز دیروز به کمک باطری ساز آقای گارنی میدان نور سابق - ستاری آفتومات دینام نو را عوض کردیم ابتدا 14 ولت را می داد و یک روز بعد دوباره ولتاژ دوسر باطری موقع کار 12 ولت است. آیا دلیل قطع شارژ توسط دینام ممکن است درست کار نکردن ECU یا BSI باشد آیا اینها میتوانند مدار شارژ را قطع و وصل کنند یا فقط اطلاعات دینام را مونیتور می کنند؟ هنوز چراغ دینام پنل روشن نشده است. آیا با این وضعیت رانندگی کنم مشکلی پیش میاد؟ ببخشید خیلی سوال پرسیدم.
 12. بله سیم کشی تا فیشهای ECU را با اهم متر تست کردیم - یک BSM سالم و نو جای BSM گذاشتیم - اطلاعات BSI را جدید کردیم - ولی سنسور اکسیژن با درست کار نکرد 0.43 پارامتر ثابت آن بود بعضی وقتها هم 0.45 می شد. دوست عزیزم sun line و سایر دوستان متخصص خطایی که دارم عکسشو گذاشتم آیا می توانید کمک کنید؟ ' http://ir206.net/richedit/upload/2k320aa0b711.jpg' alt='URL>'> ' http://ir206.net/richedit/upload/2ke03aaa6396.jpg' alt='URL>'>
 13. چند وقت پیش چراغ اخطار باطری روشن شد و ماشینو بردم باطری سازی د نهایت منجر به تعویض دینام شد Stam Sanat گذاشتم 300 تومان. بعدها همین عمل تکرار شد مجبور شدم باطری هم عوض کنم. دیروز دوباره چراغ باطری روشن شد با ولتمتر تست کردم دیدم دینام ولتاژ 14 ولت را نمی دهد به کمک راهنماییهای دوستان در این سایت بازش کردم ایراد ظاهری نداشت دوباره بستم کار کرد! بنظرم وقتی مدت شارژ طولانی باشد دینام داغ می کند و قطع میشود آیا دوستان نظر دیگری دارند؟؟؟ باطری 74 آمپر کره روش هست. ------------ ادغام شده در تاریخ پنج شنبه مهر 11, 92 8:23 am ، لطفا قوانین انجمن را مطالعه کنید ------------ در ضمن وقتی پوسته پشت دینام را باز کردم پشت سوکت دو سوزنه که در کنار 12 + به دینام متصل می شود هیچ مداری یا وسیله ای نبود!! آیا این سیم الکی به دینام وصل است؟؟؟ ' http://ir206.net/richedit/upload/2k5347ad8d4b.jpg' alt='URL>'> ' http://ir206.net/richedit/upload/2kfb74b9024e.jpg' alt='URL>'> ' http://ir206.net/richedit/upload/2k2405563fab.jpg' alt='URL>'>
 14. بله سیم کشی تا فیشهای ECU را با اهم متر تست کردیم - یک BSM سالم و نو جای BSM گذاشتیم - اطلاعات BSI را جدید کردیم - ولی سنسور اکسیژن با درست کار نکرد 0.43 پارامتر ثابت آن بود بعضی وقتها هم 0.45 می شد.
 15. زغال دینام خودروی شما درحال اتمام است بدید باز کنند ودوعدد زغال خریداری وبا لحیم کاری تعویض کنند اگردست به آچار هستید گه خودتان هم میتوانید انجام دهید آقا مهدی عزیز و سایر دوستان متخصص: لطفا روش باز کردن دینام 206 را به ما هم یاد بدهید. چگونه تسمه دینام را آزاد می کنند - برای درآوردن دینام از محل خودش کدام پیچها را باید باز کرد؟