dr_mehry

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  433
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

39 معمولی

درباره dr_mehry

 • درجه
  کاربر فعال
 • تاریخ تولد 18 شهریور 1361

اطلاعات شخصی

 • شغل
  architect
 1. من مکسس‌گل victora گرفتم به قیمت ۵۰۵. فوق العاده لاستیک نرم و بی صدای هستش و از کره ای هایی که داشتم عملکرد بهتری دارد.
 2. من هم‌سالهاست با این مشکل‌ دست و‌پنجه نرم می کنم. ماشین من تیپ۵ مدل ۸۵ هستش. با تعویض وایر و شمع هم‌مشکل حل نمیشه. شمع سیلندر ۳ و ۴ ( به خصوص ۴) دچار flashover یعنی برق دزدی شمع میشه که علامتش همین ریپ زدن و ایجاد خط مشکی بر روی چینیه شمعه
 3. Ecu به راحتی قابل تعمیره. حتی شما می تونید با کمی تغییرات ecu 7.4.4 نصب کنید که قیمتش مناسبتر از ۷.۴.۵ هستش.
 4. دیروز ریسینگ را من ۶۴ خریدم
 5. مجموعه پمپ بنزین داخل باک یه صافی کوچیک داره که معمولا بعد از مدتی کیپ میشه. اگر مجموعه پمپ داخل باک هم تست بشه بی فایده نیست.
 6. برای من هم بارها این مشکل پیش اومده. من به کیفیت بنزین شک دارم
 7. صدا مربوط به رابط ماهک های دنده است. 206 دو تا رابط ماهک کوچیک و یک رابط ماهک بزرگ داره که با گشاد شذن اونها صدای وزوز در دسته دنده تولید میشه. تعویضش راحته و هزینه ایی نداره( دو نه ایی 7 کوچک و 12 بزرگ)
 8. من در انجام سرویس های دوره ایی خیلی وسواس دارم. به نظرم بر مصرف سوخت بی تاثیر نبوده. البته سعی میکنم رانندگی آرامی داشته باشم.
 9. با توجه به این که تعویض دو ماشین به صورت سوپیچ به سوپیچ بود (یعنی تیپ را دادم و بلافاصله تیپ 5 را تحویل گرفتم) اولین سواری تیپ 5 کمی تو ذوقم زد. ماشین نسبت به تیپ 2 سنگینتر حرکت می کرد، شتاب در همون حد تیپ 2 بود و ماشین هم نسبت به تیپ 2 سنگینتر و خشک تر بود. ولی با ورود به جاده و کمی فشار بیشتر به پدال گاز اوضاع کاملا تغییر کرد و با رسید سرعت سنج به عدد 190 تفاوت ها مشخص شد. من تجربه سرعت حداکثر 170 کیلومتر را با تیپ 2 داشتم. به نظر من قابلیت های حرکتی تیپ 2 و 5 در شهر و ترافیک چندان با هم تفاوت نداره( برای یک استفاده کننده معمولی) و حتی شاید کمی تیپ 2 فرزتر به نظر برسه. ولی در هنگامی که کمی فشار به پدال گاز بیشتر میشه کاملا تفاوت موتور tu5 با tu3 مشخص میشود. برای نمونه روشن شدن کولر تاثیر چندان زیادی بر توانایی حرکتی تیپ 5 نداره ولی در تیپ 2 کاملا محسوسه.
 10. با سلام. قصد دارم تجریه رانندگی و همراهی 206 تیپ 5 خودم را به صورت مختصر با دوستان در میان بگذارم. من سال 1390 این ماشین را با 5 سال کارکرد و کیلومتر 100.000 خریداری کردم. ماشین دارای رنگ دلفینی(خاکستری متالیک) و فاقد هر گونه آپشن بود. با شناختی که از مالک قبلی داشتم به جز لوازم مصرفی و خرج های ضروری، هزینه دیگری برای ماشین نشده بود. شاید مهمترین تغییر مالک جایگزینی سیستم پخش فابریک با سیستم پخش JVC بود. کیفیت رنگ ماشین واقعا بالا و حتی هم اکنون پس از گذشت 11 سال از ساخت نسبت به تولیدات فعلی بالاتر است. من یا این ماشین 5 سفر طولانی داشتم (تقریبا هر سال یک سفر) که هر سفر بیش از 2000 کیلومتر مسیر را طی کردم. بدلیل صرفه جویی در وقت سعی می کنم تجربه 6 ساله خودم از این ماشین را به صورت تیتر وار بیان کنم. 1- کیفیت ساخت من قبل ازاین ماشین 206 تیپ 2 مدل 81 داشتم( به مدت 2 سال). کیفیت قطعات داشبرد و سایر قطعات مکانیکی و الکترونیکی با 206 مدل 82 برابر بود. بر روی قطعات بدنه 206 قبلی آرم پژو هک شده بود که نشا نگر وارداتی بودن قطعات بدنه بود اما 206 فعلی قطعات فاقد این آرم بود که نشانگر ساخت داخل بودن بدنه 206 مدل 85 است. کیفیت گیربکس 206 مدل 82 بالاتر از مدل 85 بود( بی صدایی، نشتی روغن و نرمی تعویض دنده) که دلیلش به ساخت داخل شدن گیربکس ها ی 206 از سال 85 برمی گردد. چراغ های شفاف جلو در زمان خرید ماشین کمی زرد و کدر شده بود که من ترجیح دادم با چراغهای مات 206 قبلی تعویضش کنم و نکته جالب اینه که با گذشت 15 سال از ساخت چراغ ها هنوز کیفیت و شفافیت اولیه از بین نرفته است(حدود 10 درصد زرد شده) 2- مصرف سوخت متوسط مصرف سوخت در جاده با کولر روشن و 4 سرنشین(سرعت 100-110) 6.5 و بدون کولر و تک سرنشین 5.5 تا 6 لیتر در صد کیلومتر متوسط مصرف سوخت داخل شهر 8.5 لیتر در صد کیلومتر با سرعت متوسط 25 تا 30 کیلومتر انشاالله بخش بعدی مطالب را ظرف امروز یا فردا آماده خواهم کرد.
 11. 206 تیپ 2 بدون سنسور abs در حدود 5کیلومتر خطا داره. 205 تیپ 5 در حدود 1-2 کیلومتر بر ساعت. هیوندا توسان و تویوتا راو4 هم 5 کیلومتر خطا دارند. ولی آردی هیچ خطایی نداره! و کاملا دقیقه.
 12. من هم‌این‌مشکل را داشتم. با تعویض وایر مشکل برای مدتی رفع می شد و دوباره مشکل شروع می شد. ۲ راه را امتحان کردم و‌مشکل حل شد. اولین راه تست و شستشوی انژکتور همون سیلندری بود که‌شمعش دچار فلاش اور می شد. و‌دومین‌کار هم رفع نشتی روغن از شلنگ جمع آوری بخارات روغن بود که فکر کنم مشکل اصلی از همین مورد بود.
 13. احتمالا اون چیزی که شما دیدید جای نصب باربند ماشینه احتمالا اون چیزی که شما دیدید جای نصب باربند ماشینه
 14. والو فکر کنم دونه ای 1000 یا 2000 هزار باشه.
 15. من 206 مدل 81 داشتم. اونم صدای زوزه گیربکس داشت البته صداش کمتر از مدل بالاها بود.