feredi

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  353
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

169 کاربر خوب

درباره feredi

 • درجه
  کاربر فعال
 • تاریخ تولد تعیین نشده

آخرین بازدید کنندگان نمایه

1,121 بازدید کننده نمایه
 1. از زمان تعویضم هنوز یکسال نگذشته! مدتی درگیر کم کردن مزمن مایع کولانت بودم و محل نشت پیدا نمیشد. تا اینکه سینی رو باز کردم و رفتم از زیر بررسی کردم. اینبار پیدا شد! - از بالا، ترموستات کاملا خشک و تمیز هست و چون نشتی از زیر ترموستات بود برای همین در بررسیها مشاهده نمیشد! - نشتی شماره 2 از محل پرس پایین رادیاتور هست. البته در حد چکه کردن نیست. ولی از نزدیک این شکافها رو دیدنی، برق زدن مایع رو ، توی شکافها میشه دید! داشتم پرونده تحقیقات رو می بستم که شماره3 هم با ریختن ضد یخ به زیر پام پیداش شد! سالها بود که مشکلی نداشتم و همه اینها با مصرف ضدیخ جدید پیداشون شده! برای همین از شما سوال کردم ببینم کسی این محصول رو اخیرا استفاده کرده؟!
 2. اسیدی بودن رو من مطرح نکردم و ابدا نمیخوام بحث به این سمت بره! ولی با اینحال از یادآوری و پیشنهادتون سپاسگزارم. از دو حالت خارج نیست: - یا ساختار ذاتی این محصول برای سیستم من مناسب نبوده - و یا اورینگ های سیستم من وقتش شده که عوض شوند
 3. از دوستان، کسی از این محصول استفاده کرده؟ مشکلی باهاش نداشتید؟ بعد از استفاده من، سیستم شروع کرد به آب کم کردن! با مکافاتی، 2 تا از محل نشتها رو پیدا کرده ام! چند روز هم هست که زیر پام مایع کولانت ریخته میشه! با این میشه 3 مورد! حالا نمیدونم اتصالات سیستم من سست بوده اند یا از خود این مایع هست! برای همین فیدبک دوستان باعث روشنگری خواهد بود. با سپاس.
 4. یکبار برای خودم همچین برقی لازم شد. نمیخواستم سیمهای BSI یا فیوزها رو زخمی کنم. من از لامپ فندک برق گرفتم. سیم مورد نیازت رو میتونی بهمراه دسته سیم مربوط به مکانیزم قفل درب، از خرطومی عبور داده و مورد استفاده قرار بدی!
 5. احتراما، ایرادی که گرفتید، وارد نیست. همونطور که در نقشه مشخص هست، سیم وسط ترانس بلا استفاده نمونده و به GND وصل هست.
 6. خیلی به روشنی توضیح ندادید! پشت پنل با چندین لامپ بصورت همزمان روشن میشه، یدونه نیست. وقتی نور قطع و وصل میشه، کل پنل خاموش میشه؟ یا فقط قسمتی از پنل نورش می لرزه؟
 7. سپاس بابت توضیحاتتون! از آخرین تعویض روغنم، بقدری خاطره بدی برام رقم خورد که تصمیم دارم بعد از این به هر ترتیبی شده، روغن ماشینم رو خودم تو منزل عوض کنم! یه طرح اولیه برای طراحی دستگاه ساکشن تو ذهنم دارم! قصد داشتم برای ایجاد وکیوم از موتور یخچال استفاده کنم، با دیدن پمپ شما، کنجکاو شدم، اگه با قیمت معقول در دسترس باشه، از اون استفاده کنم!... ولی برای حفظ احترام موضوع این تاپیک، دیگه اینجا ادامه نمیدم.
 8. میشه در مورد این پمپ خودتون، یه مقدار توضیخ بدید؟! آیا دو حالت مکش و دم داره یا فقط پمپ خلا هست؟ این همون پمپی هست که در شارژ گاز کولر کاربرد داره؟ در صورت ممکن، یه عکس درشت و نمای نزدیک از پمپتون هم لطف کنید. با سپاس.
 9. بله ، برای فن فیوز داریم. فیوزهای F5 و F6 با نقشه برق پایین، سیستم بسادگی فابل مطالعه است.
 10. پخش شما سالمه و هیچ مشکلی نداره. همین الان روی 206 بدون هیچ گونه نقص و اختلالی قابل استفاده است. علت این مشکل، جابجا بودن دو تا سیم در سوکت 206 و پراید بوده. در همون پراید شما هم ، اگه از ابتدا دوتا سیم قرمز و زرد رو جابجا میکردید، مثل 206 براتون بصورت نرمال کار میکرد و لازم نبود در تمام اون مدت، اونهمه اذیت بشوید!
 11. احتمالا نظر همون استادکار شما درست باشه! موتور تنظیم چراغ، در سر محور متحرک خود یه توپی داره که در اثر رفتار نامناسب، احتمال شکستن و جدا شدنش هست! این توپی بصورت کشویی به رفلکنور وصل میشه و با جلو و عقب رفتن اون محور متحرک، نور چراغها تنظیم میشه. حال اگه اون توپی کنده بشه، ارتباط بین موتور و رفلکتور قطع میشه و کارکردن موتور بی تاثیر میشه. از نشانه های مهم شکستن توپی، یکیش اینه که تنظیم دستی با پیچ گوشتی هم از کار میفته! رفلکتور پایین میفته و نه با موتور و نه با تنظیم دستی، از جاش تکون نمیخوره!
 12. یه زمانی من هم، همین مشکل یونیت قفل درب رو داشتم. باز کردم و آوردم داخل منزل و شروع کردم به از هم باز کردن اجزا یونیت! یه عکس میذارم، در ابتدا با همچین صحنه ای مواجه خواهید شد! بعد از بررسیهای فراوان، علت مشکل: ساییدگی در قطعات پلاستیکی بود که نمیتونست اهرم میکرو سوئیچ رو بخوبی باز و بسته کنه!
 13. راستش از مدیر انجمن انتظارش رو نداشتم! قبول اینگونه کارهای غیر استاندارد، از طرف اعضای معمولی انجمن هم انتظار نمیره، چه رسد تایید مدیر!!! انجمن تخصصی 206 و تایید مدیرش اینگونه کارهای غیر استاندارد و ناقص کننده؟!!! گرانی قطعات رو هم بهانه نکنید! راهش این نیست که هر روز عقب نشینی کنیم و بزنیم یه جای ماشین رو ناقص کنیم و حذف کنیم، به بهانه گرانی! 206 با همه امکاناتش 206 است. بنده های خدا در فرانسه نشسته اند قفل درب برای ما طراحی کرده اند که چندین مرحله امنیتی داره و با میکروسوئیچهایی همه حالات قفل رو مانیتور و سنس و به ECU گزارش میده تا امنیت ماگزیمم فراهم بشه، اونوقت ما میاییم و سیم دیتا رو قطع میکنیم و چشم ECU رو برای درب مربوطه کور میکنیم و برای خودمون دست هم میزینیم؟!!!
 14. در هر دو روش فرضی شما، خطای محاسباتی وجود داره که باید حواستون بهشون باشه! - اگه چهار تا PowerLED رو سری کنید، ولتاژشون از 12V بیشتر میشه. بنابراین کمترین عارضه اش اینه که LEDها هنگام خاموش بودن ماشین، قادر به روشن شدن نخواهند بود! - درایورهای رایج در بازار با ولتاژ برق شهری کار میکنند و در ماشین قابل استفاده نیستند. و اگر بخواهید درایوری با ولتاژ 12 گیر بیارید، علاوه بر کمیاب شدن درایور مربوطه، مشکل هشت عدد بودن LEDها در خروجی رو داریم که ولتاژ مورد نیاز فراتر از 26V میشه! این موارد باید در طرحتون لحاظ بشه. این PCBها واسط بین LED و رادیاتور هستند. بنابر این باید رادیاتور مناسب برای خنک کاری در تظر بگیرید به تنهایی قادر به دفع حرارت PowerLED نیستند.
 15. نمایشگر TypeA علاوه بر نمایش تقویم و ساعت، میتونه دما رو هم نشون بده. برای فهمیدن موجود بودن سنسور مربوطه، باید آینه سمت کمک راننده رو بررسی کنید. سنسور، بدون باز کردن هیچ قطعه ای قابل مشاهده است.