feredi

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  361
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

194 کاربر خوب

درباره feredi

 • درجه
  کاربر فعال
 • تاریخ تولد تعیین نشده

آخرین بازدید کنندگان نمایه

1,588 بازدید کننده نمایه
 1. زمانی من هم خواستم از این چراغهای ایمنی تو لبه دربها کار بگذارم. بطور مقدماتی که سیمکشی رو بررسی کردم، به این نتیجه رسیدم، از سوکت یونیت قفل، ابدا نمیشه پاور گرفت، برای همین حتما باید یک کابل برق مثبت مجزا به داخل هر چهارتا درب ببرم! سیگنال فرمان رو هم حتما باید با یه مدار کوچولو از مدار BSI ایزوله کرد. وقتی دیدم حجم کار بالا رفت، دیگه منصرف شدم! (مخصوصا کشیدن سیم برق مجزا برای هر چهارتا درب)
 2. هدیونیت من JVC هست. منتها از نوع عتیقه اش! دیگه قدیمی شده. چند سال پیش وقتی شیفت کردم به JVC KD-AVX55 بطور کاملا محسوسی کیفیت موسیقی هام متحول شد.
 3. برای اینکار تاپیک مخصوص خودشو داریم. تاپیک مربوطه رو مطالعه کنید. جواب تمام سوالهاتون اونجا موجوده.
 4. دلیلش اینه که در چراغهای جدید معمولا از LED استفاده شده. سیستم برق فلاشر ماشین ما برای لامپهای رشته ای محاسبه شده. و این اختلاف مصرف زیاد لامپ رشته ای با LED باعث این اختلال میشه. راه حلش اینه که اون مقدار اختلاف مصرف لامپها رو، باید به نحوی با مصرف کننده دیگه ای تلف کنید تا شبکه همون اطلاعات قبلی رو اخذ کنه.
 5. چند روز هست خطای Oil Pressure Insufficient توی نمایشگر اومده. برای کمک به تشخیص ایراد، شرایط رو تحت نظر گرفتم که در پایین میارم. - بعد از استارت، همه چی نرمال هست و صدای اضافه از موتور ندارم و خطایی نمایش داده نمیشه. ولی وقتی موتور از گرما اشباع شد و روی 90 درجه ثابت شد، خطا بصورت لحظه ای میاد و میره. - فقط در دوردرجا {750 دور) خطا بوجود میاد. با کوچکترین افزایش دور موتور، خطا میره. - خطا بصورت ثابت در نمایشگر نمی ماند. بصورت هر سه چهار ثانیه یکبار، بصورت پلک زدن میاد و میره. * وضعیت سیم و سوکت فشنگی فشار روغن رو بررسی کردم. همه چی نرمال هست. * امروز یک عدد سنسور فشار روغن خریدم و تعویض کردم. ولی شرایط همان است! * روغن و فیلتر همیشگی رو استفاده کرده ام. و با این روغن 3هزار تا رفته ام. بعد از کلی مطالعه و مطلب خوندن، بعضی از دوستان به فرار روغن از یاتاقان اشاره کرده اند که فکر میکنم بدترین و آخرین گزینه باشه! از دوستان باتجربه: آیا این مورد " فرار روغن از یاتاقان " نشانه های مخصوص به خود دیگری داره که بشه در تشخیصش به اطمینان بالا رسید؟ با سپاس.
 6. یکی دیگر از عوامل ضدیخ زیر پای راننده
 7. سه تا پیچ رو از بغل پای راننده باز کردم و تونستم بدنه رادیاتور رو ببینم. انتظار داشتم که نشت ضد یخ رو تو ناحیه ای که با فلشهای قرمز نشون داده ام، مشاهده کنم. ولی اینطور نبود! اون ناحیه تقریبا خشک و عاری از ضدیخ بود! برای من از جاهایی که با فلشهای سبز نشون داده ام نشت داره! قبل از هر کاری، خواستم نشت رو بطور عینی ببینم تا مطمئن بشم. برای همین موتور رو روشن کردم و محل رو تحت نظر کرفتم. بعد از دمای 80درجه ، قطرات ضدیخ از محل فلشها سبز، آشکار شدند اینجا دیگه فکر نمیکنم به 2تا اورینگهایی که دوستان توصیه کرده اند، مربوط باشه. فکر میکنم این مورد عامل دیگه ای داشته باشه! از دوستان اگه کسی با مورد مشابه برخوردی داشته اند، ممنون میشم اطلاع بدهند. مخصوصا آقا arash_a59 و Mehdi.T که میدونم با این رادیاتور قبلا دست و پنجه نرم کرده اند! با سپاس.
 8. اخیرا ، سیستم خنک کننده ماشینم به یکباره از چند ناحیه متفاوت دچار نشت شده! بررسی که کردم ، نشت زیر پای راننده از همه بیشتر هست. قبل از دست به آچار شدن، اورینگ های مربوطه رو تهیه کردم. دوعددبرای لوله های رادیاتور بخاری، و یکی برای ترموستات. برای کسانی که مشخصات این اورینگ رو ندارند، طی عکس پایین اعداد رو میارم: اولین باره میرم سراغ این قسمت! علیرغم کلی ابهامات ، با اینحال دارم میرم برای تعویض...
 9. از زمان تعویضم هنوز یکسال نگذشته! مدتی درگیر کم کردن مزمن مایع کولانت بودم و محل نشت پیدا نمیشد. تا اینکه سینی رو باز کردم و رفتم از زیر بررسی کردم. اینبار پیدا شد! - از بالا، ترموستات کاملا خشک و تمیز هست و چون نشتی از زیر ترموستات بود برای همین در بررسیها مشاهده نمیشد! - نشتی شماره 2 از محل پرس پایین رادیاتور هست. البته در حد چکه کردن نیست. ولی از نزدیک این شکافها رو دیدنی، برق زدن مایع رو ، توی شکافها میشه دید! داشتم پرونده تحقیقات رو می بستم که شماره3 هم با ریختن ضد یخ به زیر پام پیداش شد! سالها بود که مشکلی نداشتم و همه اینها با مصرف ضدیخ جدید پیداشون شده! برای همین از شما سوال کردم ببینم کسی این محصول رو اخیرا استفاده کرده؟!
 10. اسیدی بودن رو من مطرح نکردم و ابدا نمیخوام بحث به این سمت بره! ولی با اینحال از یادآوری و پیشنهادتون سپاسگزارم. از دو حالت خارج نیست: - یا ساختار ذاتی این محصول برای سیستم من مناسب نبوده - و یا اورینگ های سیستم من وقتش شده که عوض شوند
 11. از دوستان، کسی از این محصول استفاده کرده؟ مشکلی باهاش نداشتید؟ بعد از استفاده من، سیستم شروع کرد به آب کم کردن! با مکافاتی، 2 تا از محل نشتها رو پیدا کرده ام! چند روز هم هست که زیر پام مایع کولانت ریخته میشه! با این میشه 3 مورد! حالا نمیدونم اتصالات سیستم من سست بوده اند یا از خود این مایع هست! برای همین فیدبک دوستان باعث روشنگری خواهد بود. با سپاس.
 12. یکبار برای خودم همچین برقی لازم شد. نمیخواستم سیمهای BSI یا فیوزها رو زخمی کنم. من از لامپ فندک برق گرفتم. سیم مورد نیازت رو میتونی بهمراه دسته سیم مربوط به مکانیزم قفل درب، از خرطومی عبور داده و مورد استفاده قرار بدی!
 13. احتراما، ایرادی که گرفتید، وارد نیست. همونطور که در نقشه مشخص هست، سیم وسط ترانس بلا استفاده نمونده و به GND وصل هست.
 14. خیلی به روشنی توضیح ندادید! پشت پنل با چندین لامپ بصورت همزمان روشن میشه، یدونه نیست. وقتی نور قطع و وصل میشه، کل پنل خاموش میشه؟ یا فقط قسمتی از پنل نورش می لرزه؟
 15. سپاس بابت توضیحاتتون! از آخرین تعویض روغنم، بقدری خاطره بدی برام رقم خورد که تصمیم دارم بعد از این به هر ترتیبی شده، روغن ماشینم رو خودم تو منزل عوض کنم! یه طرح اولیه برای طراحی دستگاه ساکشن تو ذهنم دارم! قصد داشتم برای ایجاد وکیوم از موتور یخچال استفاده کنم، با دیدن پمپ شما، کنجکاو شدم، اگه با قیمت معقول در دسترس باشه، از اون استفاده کنم!... ولی برای حفظ احترام موضوع این تاپیک، دیگه اینجا ادامه نمیدم.