feredi

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  317
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

118 کاربر خوب

درباره feredi

 • درجه
  کاربر فعال
 • تاریخ تولد تعیین نشده

آخرین بازدید کنندگان نمایه

840 بازدید کننده نمایه
 1. این آزمایش شما، نشون میده عقربه آمپر آب ماشین شما، قطعا کالیبره نیست! همین خطا، در تحلیلهای دیگر هم وارد شده و در نتیجه گیریها ما را به خطا خواهد برد. پیشنهاد میکنم قبل از هر تحلیل دیگری، اول عقربه دماسنج رو کالیبره کنید.
 2. موقع این تست، الزامی به روشن بودن موتور نیست. و نتیجه هر دو حالت، یکسان است. نکته مهم، فقط ایجاد مصرف برقی بالا هست. ولی چون بعضی ادوات و مصرف کننده ها، فقط هنگام کار کردن موتور قابلیت روشن شدن را دارند، شاید مجبور به روشن کردن موتور باشیم. روشن بودن موتور یه خوبی دیگش اینه که ، در طول تست ، نگران کم شدن میزان انرژی باطری نخواهیم بود. وگرنه روشن بودن یا نبودن موتور، مستقیما تاثیری در عدد قرائت شده نداره.
 3. همه این توضیحاتی که فرمودید، نشون میداده که سنسور دمای آب ماشینتون بخوبی کار نمیکرده و باید با نمونه اصلی و مرغوب تعویض میشده! شخصا با اینگونه دسنکاریها موافق نیستم. اون NTC 5K که از بیرون با سنسور موازی کردید، با آب داخل موتور، مستقیما در تماس نیست، بنابراین خوندن دمای آب، احتمالا با دقت کافی انجام نمیشه. از طرفی، برای وصل این قطعه بیرونی، سوکت و سیم سنسور اصلی دستکاری و زخمی میشه که این هم شاید مطلوب همگان نباشه. الان هم دیر نیست، میتونید این دوتا سنسور کنونی رو ، با سنسور اصلی و مرغوب خود ماشین جایگزین کنید.
 4. بله، مشکل از دینام هست. و اینکه ولتاژ باطری رسیده به 11v خبر خوبی نیست و اگه استفاده از ماشین رو به همین شکل ادامه بدید، بزودی تمام لوازم برقی از کار خواهد افتاد و ماشین خاموش خواهد شد و دیگه استارت هم نخواهد خورد. تست، همون ولتاژگیری هست و خودمون بیش از این مجاز به کاری نیستیم. مگر اینکه دانش فنی بالا و تجربه و ابزار کافی داشته باشیم. مشکل دینام هم میتونه تمام شدن زغال یا خرابی آفتامات یا مشکلات حادتر باشه.
 5. نه، برای ماشین شما الزامی نیست. اضافه شدن یکصدم ولت به برق ماشین شما، بی تاثیر خواهد بود.
 6. روش ایده آل، کنترل وجود ولتاژ، بین قطب منفی خود باطری و بدنه آهنی ماشین هست. ابتدا باید مصرف کننده های قابل توجهی رو روشن کنیم. مانند چراغهای جلو و پروژکتورهای مه شکن. مقدار 0.00V یعنی کابل در شرایط مطلوب هست و کارش رو بخوبی انجام میده. و مشاهده احتمالی مقادیر بیشتر از صفر، یعنی باید مسیر برق منفی رو تقویت کنیم. در این روش تست، اعداد بالاتر، مساوی مسیر برق منفی وخیم تر است!
 7. قبل از اقدام عملی و تحمل هزینه های مربوطه، با ولتاژگیری میشه فهمید که تقویت برق منفی تاثیر مثبتی برامون خواهد داشت یا نه! اگه کابل فابریک و اتصالهای منفی به نحو مطلوب برقرار باشه، انجام این کابلکشی هیچگونه تغییر مثبتی اضافه نخواهد کرد و چه بسا در آخر کار، حاصلی جز سر خوردگی بهمراه نخواهد داشت. ولی اگر اختلاف ولتاژی بین کنتاکت منفی باطری و بدنه مشاهده شد، آنگاه با اطمینان از نتیجه مثبت کار، میشه کارهای عملی رو شروع کرد.
 8. اگه به صحت نظر نمایندگی شک دارید، میتونید یکبار پخش این دوتا ماشین رو برای تست، باهم جابجا کنید و نتیجه رو بررسی کنید. چون متخصص ماهر سیستم شبکه مدلهای جدید، خیلی کم پیدا میشه، بنابراین بنظرم این راه به سرعت و بدون هزینه برایتان راهگشا خواهد بود.
 9. اصلا نگران نباش! با کمک هم مشکلات راه اندازی پخشت رو حل خواهیم کرد. فقط باید اول یه کاری انجام بدی. ماشین 2 نوع برق برای پخش تحویل میده. یکی برق دائم برای حفظ حافظه و تنظیمات و دیگری برقی که با سوئیچ وصل میشه و پخش باهاش روشن میشه و شروع به کار میکنه. شما اول باید این سیمها رو شناسایی کنی. برای راهنمایی: در سوکت پخشها، یکی رنگ زرد و دیگری قرمز رنگه. اگر هم سیمهای فابریک رو قطع و دستکاری کرده اند، باز هم نگران نباش. یه لامپ کوچیک وردار و یه سیمش رو به برق منفی و بدنه بزن و سیم دیگه لامپ رو به هرکدوم از این سیمهای برق دائم و سوئیچ بزنی، با روشن شدن لامپ، سیمها شناسایی خواهند شد. با پیدا کردن سیم این برقها، پخشهای ناشناس رو هم میتونیم در ماشینمون راه اندازی کنیم.
 10. اواخر پاییز، پارگی شیلنگ آب پشت موتور رو داشتم که با ماجراهای کشدار و فراوووانی همراه بود!!! از اونروز به میزان آب قمقمه حساس شده ام و مرتب کنترل میکنم. چند روز بعد از تعویض لوله و ریختن ضدیخ جدید، اول صبح دیدم سطح آب داخل قمقمه از خط مینیمم هم اندکی پایینتره!!! مایع تا خط ماگزیمم سر ریز شد. بعد از اونروز سه بار مایع سرریز کرده ام ولی در دفعه بعد میبینم مایع از خط مینیمم هم یکی دو سانتیمتری پایینتره! بیشتر از این پایینتر نمیره. اینبار سر ریز نکردم و فقط تحت نظر گرفتم، سطح مایع همونجا ثابت مونده. یعنی 2سانتیمتر پایینتر از خط مینیمم. چند هفته است همونطوریه و کمتر نمیشه. طبق تجربه قبلی میدونم اگه دوباره مایع اضافه کنم، در فرصتی میزان جدید رو بنحوی بیرون خواهد داد و به همون سطح 2سانتیمتر پایینتر خط مینیمم بر خواهد گشت و همونجا ثابت خواهد موند! دوستان نظر و تجربه مشابه دارند؟ با سپاس.
 11. فیلتر روغن هم عوض شد. روغن 3.5 لیتر ریختم. آره، دقیقا با ایجاد وکیوم تخلیه کرد! برای تست حدسم، فردا صبحش رفتم و مقدار روغن رو با گیج چک کردم. با اینکه فقط 3.5 لیتر روغن ریخته شد، ولی الان سطح روغن از کل قطعه پلاستیکی نوک گیج هم، 5 میلیمتر بالاتر هست! و این نشون میده که از روغن قبلی در داخل محفظه باقی مونده بوده متاسفانه!
 12. چند روز پیش رفتم برای تعویض روغن. روغن رو با ساکشن تخلیه کرد، ولی اینبار هیچ شیلنگی به لوله گیج وارد نشد و هیچ شیلنگی تا اون پایین نرفت. با یه شیلنگ کلفت که سرش لاستیک آببندی هوا داشت، از همون دهانه لوله ساکشن شد. در مقابل تذکر من که این روش رو نمیپسندم، آپاراتی با یه عکس العمل معروف که همگی میدونید، فرمودند: ما همه 206 ها رو همینجوری نخلیه میکنیم و... به نظر من اینجوری حتما مقدار قابل ملاحظه ای روغن ته مخزن باقی خواهد ماند. دوستان برای کیفیت این روش، تجربه و نظری دارند؟ با سپاس.
 13. درسته که ریموت سوئیچ، با Com2000 کار میکنه و در ارتباط هست ولی احتمال اینکه مشکل از خود سوئیچ باشه، بیشتره. سوئیچ دائما در معرض، ضربه و نفوذ آب و تمام شدن باطری و سقوط از ارتفاع و... قرار داره. حال انکه Com2000 با این معضلات روبرو نیست. احتمال اینکه خود ریموت کار نمیکنه، بیشتره. بعنوان اولین اقدام، میشه با تعویض باطریش شروع کرد.
 14. دسته راهنما به تنهایی قابل سرویس و تعویض هست و نیاز به تعویض کل Com2000 نیست. ولی بخاطر ظریف و ریز بودن قطعات و خارهای ظریف پلاستیکی که استعداد شکستن بالایی دارند،، حوصله و مهارت بیشتری نیاز هست.
 15. داخل پخش، غلطکهای لاستیکی وجود داره که بر زیر و روی CD مینشینند و با چرخش همجهت، CD رو به سمت خارج یا داخل میکشند. اگر این غلطکها کثیف و یا آلوده به گرد و غبار شوند، دیگه بخوبی جذب CD نمیشوند. در بعضی مدلها، یه تسمه هم باید عوض بشه. ولتاژگیری بوسیله مولتیمترهای کلاسیک، سیگنال صدا رو نشون نخواهد داد! رودری رو باز کنید و درحالت ولوم پایین، یه بلندگوی حتی کوچیک، رو به سوکت وصل کنید و وجود و یا عدم وجود صدا رو بررسی کنید.