MOHAMAD WRC

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  245
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

124 کاربر خوب

درباره MOHAMAD WRC

 • درجه
  کاربر نیمه فعال
 • تاریخ تولد 29 مرداد

آخرین بازدید کنندگان نمایه

806 بازدید کننده نمایه
 1. سلام ایدین جان. شما عزیزی من به شخصه قضاوتی بین این دو دوست نمیکنم چون نه علمشو دارم نه اگاهی به واقیت ماجرا. در مورد قیمت کاملا حق با شماست. اما توی پست قبل مخاطب اون جمله ای که با فونت درشت نوشتم همه اعضای سایت هستن از جمله بنده. و به نظر من این جمله زیبنده این سایت و اعضای دوست داشتنی که بدون هیچ چشمداشتی گره از کار هم باز میکنند نیست. من از اکثر فروشنده های این سایت خرید کردم و خدا رو شکر از همگی راضی بودم. در کل فروشنده ای موفق هست که در کنار انصاف مشتری مدار و با اخلاق باشه.
 2. ظاهرا دوستان فراموش کردن هدف اصلی این سایت چی هست... در ابتدا این سایت برای کمک کردن به دیگر اعضا و یا مهمان هایی که از سایت بازدید میکنن به وجود اومده. حالا اگه توی این سایت فروشگاهی هم باز بشه باید بر این اصل باشه. اینکه بنده فروشگاهی توی این سایت باز کنم و بگم هر قیمتی دلم خواست میدم با نفس به وجود اومدن این سایت مغایر هست و اصلا وجهه خوبی برای سایت نداره. اگه شخصی برای بار اول به این سایت مراجعه کنه و با این جمله مواجه بشه { این مپ سنسور بوش و هر قطعه ایی که نایاب باشه بنده دلم میخواد هر قیمتی بفروشم به کسی ربطی نداره) فکر میکنه اینجا صاحب نداره و مثل هزاران سایت دیگه عده ای با نیت سو استفاده دور هم جمع شدن . (با احترام به اعضای گروه) در اخر مطمنم مدیران محترم مثل گذشته به خوبی به این مشکل رسیدگی میکنن تا حقی از این دو دوست عزیز ضایع نشه.
 3. سلام خیلی اتفاقی علت این مشکل پیدا شد. با اینکه هیچ برقکاری نتونست تشخیص بده مشکل چیه و هر کسی یه نسخه ای میپیچید مثل تعویض دینام یا افتامات دینام تعویض دسته سیم موتور و .... یه روز که این مشکل پیش اومد اتفاقی دستم خورد به سوییچ ماشین و سوییچ توی جاش تکون خورد همون موقع چراغ دینام خاموش شد. الان هر بار روشن میشه با تکون دادن سوییچ خاموش میشه. احتمالا داخل مغزی سوییچ کثیف شده و درست اتصال برقرار نمیکنه. یه اسپری کنتاکت شور خریدم داخل مغزی رو شستشو بدم. اگه با این کار رفع شد همین جا اطلاع میدم. شما هم امتحان کنید شاید مشکلتون همین باشه
 4. سلام اگه همه قطعات رو درست سر جای خودش بستید و صدای اضافه نداشته باشه نباید مشکلی باشه. احتمالا سیستم هوا داره. وقتی ماشین روشنه اگه به روغن نگاه کنید حباب های زیادی داخلش هست. طریقه هواگیری: باید جک بزنید زیر ماشین تا دو چرخ جلو بیاد بالا _ در مخزن پمپ بردارید _ چندین بار فرمون رو از چپ به راست تا اخر و برعکس بدون وقفه بپیچونی (5 بار تا 10 بار). بعد از چند روز که با ماشین رانندگی کردید حتما سطح روغن چک کنید و دیگه داخل روغن حباب نباید باشه. احتمالا با این کار مشکلتون حل میشه
 5. خواهش میکنم اورینگ فابریک پمپ ظاهرا اورینگ معمولی هست اما مطمنا جنس بهتری از اورینگ های ایرانی داره. اگه پیدا کردید اورینگ نسوز بخرید البته من که فقط یه نمونه جنس تو بازار پیدا کردم برای خرید کاسه نمد هم بهتره فابریکشو خارج کنید همراتون ببرید و از روش بخرید. من چند جا سوال کردم همه یه نوع داشتن.حتی یکی از مغازه ها میدونست کاسه نمد پمپ 206 هست. در ضمن با توجه به قیمت پمپ اگه فنی هستید و ابزار کافی در اختیار دارید این کارو انجام بدید.
 6. پشت این در یک اورینگ هست و در طرف مقابل یک کاسه نمد.اگه پمپ رو باز کنید بهتره هردو عوض بشه. اورینگ به صورت گرد هست و بر اثر فشار تخت شده. اورینگ کهنه رو ببرید از روش بخرید من نحوه تعویضش رو توی این تاپیک کامل توضیح دادم.
 7. خوبه که مشکلتون حل شده. منم چند سال با این مشکل مواجه بودم که با تعویض منبع کنیستر حل شد. چیزی که باعث این موضوع میشه به هم خوردن نسبت عامل های احتراق هست(هوا. سوخت. جرقه) . البته بیشترین مشکل توی سیستم هوا به وجود میاد. علت های اصلیاین مشکل رو مینویسم شاید به درد کسی بخوره. 1_ کم یا زیاد رسیدن هوا. علت : فیلتر هوا_استپر_ اورینگ انژکتور_ کنیستر_سنسور مپ_سنسور دریچه گاز 2_ کم یا زیاد رسیدن سوخت. علت: انژکتور_ پمپ بنزین_فیلتر بنزین 3_مشکل برق. علت: شمع_ وایر(عایق)_ کویل.
 8. یونیت سه تا پیچ ستاره کنار در داره.بعد از باز کردنش فیش و میله رابط رو جدا کنید. باز کردن پوسته یونیت به علت مشکل بودن توصیه نمیشه... کل یونیت بزارید توی سطل و با نفت و برس بشورید. اگه روغن به قفل سفت شده باشه مدتی بزارید توی نفت بمونه بعد تمیزش کنید و بزارید توی افتاب تا خوب خشک شه بعد قسمتای متحرک که از بیرون دیده میشه روغن بزنید و ببندید. با این کار اگه مشکل مکانیکی بر اثر خشک شدن و گرد و خاک باشه حل میشه و قفل تا مدتی نرم و بیصدا میشه.
 9. باید یونیت باز بشه و عملکردش بررسی بشه اگه مشکل داشت نهایت کاری که میشه براش کرد شستشو هست در غیر این صورت باید تعویض بشه
 10. باید روکش در باز کنید برسی کنید. ممکنه مشکلی برای میله های رابط پیش اومده باشه من یه بار به مشکلی مشابه همین برخورد کردم. بعد از باز کردن روکش در دیدم چسبی که برای چسبوندن فوم استفاده شده زیاد بوده و بوسیله گرما اب شده و رسیده به میله قفل و باعث میشه میله حرکت نکنه. سریعتر به این مشکل رسیدگی کنید تا مشکلی برای پمپ یونیت ایجاد نشه
 11. احتمالا از یونیت قفل هست یونیت در مقابل رو باز کنید و به فیش در خراب وصل کنید. با ریموت امتحان کنید ببینید کار میکنه... اگه کار نکنه مشکل از برق هست و اگه کار کنه مشکل از یونیت اگه مشکل از یونیت باشه با نفت بشورید ممکنه درست بشه. کلا توصیه میشه هر از چند سالی همه یونیت در ها باز بشه و با نفت شسته بشه و دوباره روغنکاری بشه. چون درون این قطعه روغن یا گریس وجود داره و در مجاورت گرد و خاک هست که بعد از مدتی سفت میشه و از کار میوفته.
 12. من وقتی تعویض کردم مقدار کمی هم توی لرزش درجا تاثیر داشت و بهتر شد. اتفاقا ماشینی که خوابیده باشه زودتر منبع کنیستر خاصیتشو از دست میده. چون شیر کنیستر مدتها باز نمیشه و بخارات بنزین داخلش میمونه و کربن داخل منبع اشباِعِِ میشه
 13. احتمالا مشکل از سیستم کنیستر هست ورودی و خروجی منبع و شیر کنیستر رو چک کنید. اگه همه چی سالم بود ممکنه ذرات داخل منبع کنیستر خاصیت خودشو از دست داده و نمیتونه بخارات بنزین جذب کنه. منبع کنیستر عمر مفید داره فک کنم چیزی حدود 50 تا 70 هزار کیلومتر. البته زمان هم روش تاثیر داره.
 14. شما باید شلگیر سمت شاگرد رو باز کنید و لوله ای که از منبع کنیستر به منیوفلد هوا میاد کور کنید. مدتی رانندگی کنید اگه مشکل برطرف شد منبع کنیستر رو عوض کنید. من به این روش مشکل کپ کردن ماشینم حل شد. البته منبع کنیستر شما اگه فابریک باشه سالهاست خاصیت خودشو از دست داده و بهتره عوض بشه.
 15. البته تا اونجایی که میدونم این قابلیت در 206 های فرانسوی به کلی حذف نشده . فقط دمای به کار افتادن فن نسبت به ماشین های دیگه بالاتر طاراحی شده. فکر میکنم حدودا 105 یا 108 درجه باشه. من با 206 مدل 82 یه بار ترموستاتم به مشکل خورد و دما بالاتر از 110 درجه رسیده بود و پایین نمیومد.با خاموش کردن ماشین فن خاموش نشد و حدودا تا دمای 95 درجه فن روشن موند. چندین بار دیگه هم اتفاق های مشابه افتاد که متوجه شدم در حالت خاموش بودن ماشین امکان روشن شدن فن وجود داره. حتی توی دفترچه راهنمای 206 هم گفته شده که ممکنه حین خاموش بودن فن به کار بیوفته. البته در مورد ایرانیزه ها اطلاعی ندارم.