arash_a59

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  1,095
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  5

تمامی ارسال های arash_a59

 1. من دایکن رو از ایشون خریدم، همه چی این دیسک و صفحه خوبه، اما دقیقا بعد از نصب صدای چق چق چق زیادی افتاد توی گیربکس که با گرفتن کلاچ قطع میشه و میگن از فنرهای صفحه هست.
 2. دوستان این دیسک و صغحه های لوک ساخت آفریقای جنوبی کسی استفاده کرده؟ چطوره؟
 3. از اونجایی که تسمه سفت کن بازاری و غیر اوریجینال از قبل انداخته بودم این احتمال شما کاملا درسته. فقط اینکه فعلا 500 کیلومتری هست که از جا در نرفته! امیدوارم همینطور بمونه، اگه از جا خارج شد واشری که گفتید رو میندازم.
 4. تو و بیرون منظورتون حرکت تسمه هست؟ هر دو دفعه تسمه به سمت بیرون یک دندانه حرکت کرده بود.
 5. سلام دوستان موقع ترمز زدن اگه فرمون توی دست چپ و راست شه یا اصطلاحا بلرزه به جز تاب برداشتن دیسک دلیل دیگه ای میتونه داشته باشه؟ گاهیم که فرمون رو میچرخونم توی حرکت کمی زیر دست پله پله میشه
 6. سلام چند روز پیش از مشکل تسمه دینام گفتم که یک دندانه جا به جا شده برای بار دوم، و دوتا از دوستان عزیز راهنمایی دقیق و مفیدی کردند. از اون روز که تسمه رو جا انداختم تا الان حدود 500 کیلومتر با ماشین رفتم حتی مقداری هم رانندگی دور بالا در محدوده 5500 داشتم برای چند دقیقه، اما به تسمه نگاه کردم سر جاشه! داستان چیه؟!
 7. ظاهرش که میخوره اصله اما قیمتش یکم مشکوکه. زیادی ارزونه
 8. شما تجربه ارزشمندتون رو گفتید منم اینو خدمتتون بگم، سه تا هرزگرد عوض کردم، خود غلطک منظورمه، هرکدوم رو مینداختم 2000 تا میرفت مرخص میشد، گریس سبز آترود هم زدم به یکیشون اما فایده نداشت، تا اینکه آخری رو والولین آمریکایی زدم، الان فکر کنم 30 هزارتا رفته و ماشالله کاملا بدون صدا داره کار میکنه، اگر میتونید والوالین پیدا کنید، اگر در دسترستون نیست یه قوطی گریس skf بخرید.
 9. تشکر فراوان این مارکی که گفتید رو پیدا کردم توی اینترنت احتمالا میخرمش فقط اینکه هرزگردش نیازی به گریسکاری قبل از نصب نداره؟ با گریس خودش و فابریک برای شما 3 سال کارکرد؟
 10. تسمه سفت کن اوریجینال تقریبا یکسال پیش خراب شد و من یک مارک بازاری و متفرقه گرفتم و نصب کردم، فکر میکنم حدود 30 هزارتایی باهاش رفتم و مشکلی نداشتم تا الان که به تازگی اینطور شده، وقتی سفت کن رو با آچار میدم بالا و تسمه رو سر جاش میندازم فنر نگهدارنده خیلی خوب و محکمه. یک احتمال خودم میدم نمیدونم تا چه حد موافق باشید و اونم اینه که خود غلطک هرز گرد مقدار خیلی جزئی سابیده شده شاید به صورت اوریب و این مشکل رو ایجاد میکنه، دیشب جا انداختم حدود 10 کیلومتر باهاش رفتم سرجاش تکون نخورده بود، اما با کارکرد بالاتر در میاد احتمالا چون یکبار دو سه هفته پیش جا انداختم و دیروز دیدم از جاش خارج شده آیدین جان سلام ممنونم بابت راهنماییت، حتما این کار رو انجام میدم اما قبلش یکم به خود غلطک شک دارم.
 11. دوستان تسمه دینام یک دندانه جا به جا میشه، جا میندازم اما بعد از کمی کارکرد دوباره یک دندانه میره اینورتر، به جز خرابی تسمه سفت کن احتمال دیگری هم هست؟ سایز تسمه کاملا استاندارده و یکساله مشکلی نداشتم http://s9.picofile.com/file/8350822226/Screenshot_2019_02_01_14_11_06_899_com_miui_gallery.png
 12. توی اون دور موتور وقتی ماشین ساکنه(بدون حرکت) یه لرزش خفیف احساس میکنم مثل وقتی که یکی از اتصالات اگزوز شل باشه دقیقا توی همون محدوده دور موتور که وقتی دنده 2 هست لرزش ایجاد میشه! (دور موتور 2000تا 3000) یه نکته که به نظرم خرابی پلوس رو رد میکنه اینه که وقتی شتابگیری میکنم لرزش دارم بین همون سرعت 30 تا 50 وقتی پارو از گاز بردارم توی برگشت سرعت از 50 به 30 هم لرزش دارم در صورتی که خرابی پلوس فقط وقتی پلوس تحت فشاره و ماشین در حال شتابگیریه لرزش ایجاد میکنه. دسته موتورهارو امروز عصر چک کردم .مکانیک گفت همه دسته موتورها سالمه و موتور هیچ تکونی نمیخوره.اگزوز هم چک کردم یه سوال پلوس کوتاه هم فنر داره؟ توی سمند که دیدم هر دو پلوس فنر داشتند برای 206 پلوس کوتاه رو یادم نیست.
 13. آرمین جان لرزش از موتور که نیست میدونم، لرزش از موتور باشه باید در حالتی که ماشین ساکنه و گاز میدی توی اون دور موتور اون لرزش حس شه، لرزش مشخصه از سیستم جلوبندی یا انتقال قدرته نوع لرزش کاملا مشخصه. پلوس راست رو باز کردم عیبی ندیدم، پلوس چپ رو هم باید باز کنم اگه در اونم عیبی نبود دیگه میشه گفت از دیسک و صفحه است چون چیزی نمیونه که چنین لرزشی ایجاد کنه.
 14. موارد بالا رو چک میکنم خبر میدم، میتونه از دیسک و صفحه باشه؟ پلوس کوتاه رو باید باز کنم تا ببینم و بشه نظر داد، قبلش دسته موتور بالا رو باید بدم چک کنند.
 15. آرمین جان با دست موتور رو جا به جا کردم اصلا محکم و استوار سر جاش بود و دسته موتور تکون نمیخورد، دسته موتور زیر باتری رو هم چک کردم کاملا سالم بود. صدای موتور عوض نشده اما یک صدای جدید به ماشین اضافه ‌شده اونم اینکه با دنده 1 و دو وقتی گاز میدم و یهو پارو از روی گاز بر میدارم یه صدای قررررررررر از سمت موتور میا د دوباره که گاز میدم قطع میشه پارو بردارم از روی گاز صدا میاد. لرزش هم در سرعت 30 تا 50 دارم با دنده 2 اما دسته دنده تکون نمیخوره! در سرعتهای بالاهم هیچ لرزشی ندارم...
 16. آرمین جان دسته موتورهارو یه بررسی ظاهری کردم به نظرم ایرادی ندارند! یه عکس گرفتم خیلی واضح نیست اما شاید بشه چیزی ازش فهمید. اگه دسته موتورها سالم باشند از چی میتونه باشه؟ ماشین میره روی ویبره لرزش رو زیر پا احساس میکنی سر جلوی ماشینم مقداری میلرزه و حرکت عرضی داره، یکم شک دارم به پلوس کوتاه. پلوس بلند رو باز کردم کاملا سالم بود.
 17. سلام دوستان، ماشین من مشکلی داشت که در ابتدا فکر کردم مربوط به پلوس و متعلقات اون باشه... در سرعت بین 30 تا 50 با دنده 2 بسیار بیشتر و با دنده 3 بسیار کمتر لرزش داشتم، این لرزش به صورت یک ویبره خیلی ریز زیر پا احساس میشه و دسته دنده اصلا نمیلرزه! این لرزش رو با دنده 1 توی این محدوده سرعت ندارم. در ابتدا تصور کردم از پلوس هست، پلوس بلند رو باز کردم دیدم که مقدار خیلی جزئی بلبرینگ پلوس لق شده همچنین سه شاخه پلوس هم کمی لقی داشت، هر دو رو عوض کردم و نو انداختم(بلبرینگ و سه شاخه) مشعلی پلوس هیچ مشکلی نداشت. فنر پلوس هم سالم بود. اما بعد از بستن پلوس این لرزش همچنان پا بر جا بود و هیچ فرقی نکرد! یه مورد دیگه که هست شاید ربط داشته باشه توی دنده 1 و 2 وقتی گاز میدم و حرکت میکنم به محض برداشتن پا از روی پدال گاز یه صدای قرررررررر از جلوی ماشین میاد و با فشار مجدد گاز قطع میشه. ممکنه از دیسک و صفحه باشه؟!
 18. دوست عزیز از دید سازنده این خودرو که پژو باشه هیچ فرقی بین روغن TU5 و TU3A نیست، ما ماشالله در ایران مجتهد جامع الشرایط زیاد داریم که کارشون صدور فتواست در همه زمینه ها! جماعت تعویض روغنی هم کارشون صدور فتوا در زمینه روغنه. مثلا یه عده ملاک نوع روغن رو سوپاپ میدونند و میگن چون فلان موتور 16 سوپاپه در نتیجه باید این روغن رو ریخت و اون یکی چون 8 سوپاپه اون روغن رو! به این صحبت ها اصلا گوش ندید، شما روغن 10w40 رو که انتخاب کردید با توجه به قیمت و راندمان بهترین و اقتصادی ترین گزینه برای این موتور هست و همین روغن رو ادامه بدید. برای روغن هم خارج از کیلومتر کارکرد (که برای 10w40 با گرید SL حدود 7000 تا پیشنهاد میشه و روی این کیلومتر تعویض کنید) یک زمان ماندگاری هم قائل میشن، مثلا میگن 7000 تا یا 6 ماه هر کدام زودتر برسه. البته روایت برای قسمت دوم بسیاره برخی از سازندگان روغن 6 ماه و برخی یکسال رو آخرین حد ماندگاری روغن در موتور میدونند، شماهم اگه 6 ماه از تعویضتون گذشته و روغن ایرانی ریختید بهتره عوض کنید.
 19. دنبال راهنمای روغن گیربکس بودم در دفترچه سانتافه که به این صفحه رسیدم که البته مربوط به موتور هست! این دفترچه ترجمه و برگردان دفترچه اصلی هیوندای کره هست. رنج دمای محیط برای گرانروی های مختلف رو آورده، همانطور که مشخصه و قبلا هم در دفترچه HONDA دیده بودم و اینجا قرار دادم روغن های 5w30 و 5w40 در صورتی که دمای محیط مبنای انتخاب باشه هیچ فرقی باهم ندارند و برخی از سازنده ها هیچ تفاوتی در این زمینه برای این دو گرانروی قائل نیستند! در واقع هرجا که از لحاظ دمای محیط بشه روغن 5w40 ریخت، میشه روغن 5w30 هم ریخت و تفاوتی بین این دو نیست حالا میخواید کنار رود نیل باشید یا در کوه های آلپ. جالبه که هیوندای برای سانتافه با موتور 3.3 لیتریش از روغن 20w50 تا 5w20 رو توصیه کرده (با توجه به دمای محیط) اما آخرش (زیر جدول) نوشته برای راندمان بالاتر بهتره 5w20 رو اگر در دسترس هست استفاده کنید که از این روغن طبق جدول در بازه دمایی 30- تا 50+ میشه استفاده کرد! منبع: دفترچه راهنمای هیوندای سانتافه 2017 کرمان موتور، صفحه 724 ممکنه یه عده از دوستان که مطالب قبلی رو نخوندند بپرسند خوب این چه ربطی به 206 داشت؟! در چندین صفحه قبل بحثی بود در خصوص استفاده از روغنهایی با گرانروی پایین تر مثل 5w30 یا حتی 0w30 در 206 و اینکه آیا این روغنهارو میشه در فصل گرم یا مناطق گرمسیر هم استفاده کرد با توجه به پایین بودن گرانرویشون؟! که برخی از دوستان معتقد بودند روغنهای xw30 رو نمیشه در مناطقی که دمای بالایی دارند و تابستوناشون بالای 40 درجه میره استفاده کرد، که شخصا معتقد بودم برای انتخاب روغن بر مبنای دمای محیط معمولا عدد اول یعنی 5w یا 10w مهمه و عدد دوم دیگه ملاک انتخاب روغن برای خیلی از خودروسازهای معتبر قرار نمیگیره، البته برای موتورهای بنزینی!
 20. سلام، همیشه مقداری از روغن قبلی باقی میمونه که بسته به دقت تعویض کننده و نحوه تعویض میتونه از 100 سی.سی تا نیم لیتر باشه! همون میزان رنگ روغن رو تغییر میده، روغن ایرانول هم مقداری تیره هست حداقل ریسینگش رو که ریختم تیره بود. برخی هاش هست اما انبار شده تا تثبیت قیمتها، یک سریشونم که ادتیو از خارج میاوردن به مشکل خوردن.
 21. 90 درصد مشعلی های بازار مهمون 2 ماهن! بلبرینگ Koyo چندجا دیدم 45 تا 60 قیمت دادند و اعتماد نکردم بخرم، ناچی چندبار استفاده کردم خراب شدند، SKF هم اصلیش اصلا نیست، خود ایساکوهم یه زمانی SNR اصلی میداد تا پارسال یجا سراغ داشتم هنوز داشت اشتباه کردم یکی دوتا نخریدم الان دیگه بعید میدونم پیدا شه، این SNR شرکتی هم مفتش گرونه توی ایساکو بودم یه مشتری اومد گفت توروخدا یه بلبرینگ خوب بهم بده برای 405(با 206 یکیه) توی یک ماه این چندمین باره بلبرینگ عوض میکنم و فروشنده بلبرینگ SNR شرکتی بهش داد! با خودم گفتم تعداد دفعاتی که بلبرینگ عوض کردی هرچندبار بوده از الان +1 کن! حالا جهت اطلاع کلیه دوستان اگه کسی خواست بلبرینگ بخره خارج از اصلی و اوریجینال و برند و...بلبرینگ پلوس 206 کد 6006 هست که با این کد چندین و چند نوع بلبرینگ وجود داره با clearance های مختلف، چیزی که برای 206 مناسبه این کده: 6006 2RS/C3
 22. مال من توی سرعت کم صدای خخخخ میده توی سرعت 30 هم گاهی یه لرزش زیر پدال دارم(دسته دنده نمیلرزه) احتمالا بلبرینگ خراب کردم یا سه شاخه، سه شاخه آخرین سری که باز کردم خیلی لق بود بیخیالش شدم. بلبرینگ هم SKF اصلی (مثلا!) انداختم باید باز کنم ببینم چجوره، اصلا بلبرینگ اصلی گیر نمیاد اینقدر تقلبی توی بازار هست که... ماشالله وارد کنندهای ماهم یه ذره شرف و وجدان ندارند. بلبرینگ Timken آمریکایی شاید ده مدل تقلبی داره همه هم میگن اصلیه! بلبرینگ تبریز قبلنا میگفتن خیلی با کیفیته و شنیده بودم تکنولوژی سویس رو داره ، پارسال خبری اومد که اونجاهم بلبرینگ چینی وارد میکنند و جای بلبرینگ تبریز میفروشند...نمیدونم الان دیگه چطوره
 23. از دوستان کسی تابحال مشکل محل قرارگیری بلبرینگ پلوس روی دسته موتور پایین رو داشته؟ همانطور که اکثر دوستان میدونند بلبرینگ پلوس بلند داخل محفظه ای میشه که توسط دو تا میله عصا شکل سفت میشه اون محل با محل قرار گیری دسته موتور پایین روی یک بیس هست، آیا اون قسمت میتونه گشاد کنه و بلبرینگ به خوبی فیکس نشه؟ کسی تجربشو داشته؟
 24. اگه الزامات محیط زیستی رو بذاریم کنار(که برای اونم برنامه دارند و در ادامه توضیح میدم) برای کاسترول و توتال و ....بهتره شما هر 30 هزارتا عوض کنید یا هر 5 هزارتا؟! قطعا هر 5 هزارتا! پس اینکه میگه 30 هزارتا اطمینان پشتشه. در خصوص محیط زیست هم یه قانونی در اتحادیه اروپا تصویب شد اگه اشتباه نکنم سال 2004 که تمامی لوبریکنت سازهای این اتحادیه الزما باید درصدی از روغن هاشون رو از بخش تصفیه تولید کنند یعنی بازیافت(در این قانون درصد تولید از بخش تصفیه روغن های بازیافتی قید شده که فکر میکنم حدود 40 درصده)! کاسترول و توتال و ادینول و هرچه برند اروپایی جزو اتحادیه هست شامل این قانون میشه و اعمال میکنن به راحتی!
 25. در سایت کاسترول یه چیز جالب دیدم، روغن پیشنهادی کاسترول برای 206 با موتور TU5JP4/L3 این روغنه: لینک: https://applications.castrol.com/oilselector/en_gb/c/recommendation?vehicleType=cars&manufacturer=peugeot&model=206-(1998-2009)&modelType=206-1-6-16v-(2001-2009) حالا دوره تعویضش: Service Intervals Normal: Change 30000 km/ 24 months Severe: Change 20000 km/ 12 months رانندگی عادی 30000 کیلومتر، رانندگی پر فشار 20000 کیلومتر!!! ما بنزینمون آشغال آب و هوامونم تعطیل فیلترامونم مزخرف با رانندگی عادی این روغن رو باید در چند هزارتا عوض کرد وقتی خود سازنده میگه 30000 تا عوض کن؟!