پرچمداران

 1. hamidgipsy2000

  hamidgipsy2000

  کاربر سایت


  • امتیاز: پسندیدن

   586

  • تعداد ارسال ها

   3,954


 2. 308

  308

  کاربر سایت


  • امتیاز: پسندیدن

   316

  • تعداد ارسال ها

   2,617


 3. aidin1384

  aidin1384

  کاربر سایت


  • امتیاز: پسندیدن

   280

  • تعداد ارسال ها

   6,046


 4. endwaiter

  endwaiter

  کاربر سایت


  • امتیاز: پسندیدن

   265

  • تعداد ارسال ها

   6,366مطالب محبوب

در حال نمایش بیشترین مطالب پسند شده از زمان جمعه, 9 آبان 1399 در همه بخش ها

 1. 11 پسند
  با سلامی دوباره بالاخره بعد از مدت ها فرصتی پیش اومد تا آقا سعید عزیز، نقاش خودروی محلمون و از دوستان خوبم سپرها رو رنگ کنه. با یه جفت مه شکن نو که چند وقت پیش از ...... گرفته بودم، نصبشون کردم تا ایشالا چند روز دیگه ماشین رو یه پولیش بزنم و زه های فابریک خود ماشینو که تو انباری بودن و رنگشون کردم، نصب کنم.
 2. 11 پسند
  تمامی خرج های ماشین از روز خرید تا الان
 3. 10 پسند
  اتفاقاً به نظر بنده آدمی که این مطلب رو نوشته نه بی‌سواد است و نه بی‌خبر از دوروبرش. هر کسی با صرف مبلغی پول می‌تواند یک دامنه در هر کشور اروپایی ثبت کند و هر مطلبی خواست در وب‌سایت قرار دهد؛ حتی یک کارخانه جعلی تولید روغن در آلمان! نمی‌دانم خاطرتان هست یا خیر اما حدود ۲۰-۲۵ سال پیش ناگهان برندی به نام AVE سر از قفسه‌ی مغازه‌ها در آورد که در تبلیغ تلویزیونیش ادعا می‌کرد تحت لیسانس شرکت پیتر اند جورج انگلستان (!) فعالیت می‌کند. بعداً معلوم شد که اصولاً شرکت پیتر اند جورج یک شرکت صوری است که توسط صاحب شرکت AVE در انگلستان ثبت شده و در انگلستان نه تولیدی دارد و نه فروشی. الان برای همین برند معتبر Fosser شما چند آدرس معتبر از فروشنده‌های آنلاین مجاز با قیمت رسمی و هزینه Shipping همین جا قرار دهید تا ما از اشتباه دربیاییم. البته فروشگاه‌های آنلاین در مصر و امارات و احتمالاً جیبوتی و تانزانیا و ... وجود دارند. اما قبول بفرمایید که نمی‌شود شرکتی در اروپا و آن هم در مهد صنعت اروپا یعنی آلمان کارخانه داشته باشد و محصولاتش نه در اروپا که در امارات و مصر و ایران فروخته شود. ضمن احترام به جناب‌عالی و با توجه به این که یکی از اهداف ایجاد این تاپیک را به اشتراک‌گذاری اطلاعات می‌دانم، معتقدم باید به بسیاری از برندهای روغن و ...، که به‌خصوص پس از شروع تحریم‌های آمریکا مثل قارچ سبز شدند به دیده تردید نگریست‌. البته اطلاع دارم که برند Fosser قبل از تحریم‌ها هم در ایران وجود داشت اما این‌که بعد از ۱۰ برابر شدن قیمت دلار، قیمت محصولات آن ۱۰ برابر نشد برای بنده جای تردید فراوان باقی می‌گذارد.
 4. 10 پسند
  سلام به همه عزیزانم اول بگم که امیدوارم هیچ وقت بلا و ناراحتی سمت هیچ کس نیاد...حالا از هر نوع و مدلش🙏 تو اتوبان همت یهو ترافیک میشه، خانمم ماشین رو کنترل میکنه فلاشر هم میزنه...حدود ۴۰ ثانیه بعد تو آینه میبینه یه ۲۰۶ داره با سرعت میاد چندبار هم سعی میکنه با ترمز زدن و روشن خاموش شدن چراغ ترمز به ماشین پشتی بفهمونه که ترافیک شده...! اما راهی نداشته که از تصادف فرار کنه و بووووووم😔 طرف سرش تو گوشی بوده و داشته اینستاگرام چک میکرده و به گفته خودش با بیش از ۸۰ تا سرعت میزنه به عقب ماشین و تا لحظه برخورد حتی پدال ترمز رو لمس هم نکرده چون هیچی ندیده... ماشین ما در اثر ضربه پرت میشه وقسمت جلو سمت راننده هم با گاردریل برخورد میکنه خدا رو صد هزار بار شکر نه خانمم نه اون بنده خدا صدمه جدی ندیدن 🙏 من برای انجام کاری چند روز شمال بودم، وقتی خانمم زنگ زد از شدت گریه کردنش و اینکه گفت پیشونیش به یه جایی خورده و سرگیجه داره دنیا جلوی چشمم سیاه شد فقط خدا میدونه با چه سرعتی تو جاده میومدم، دست خودم نبود اصلا نفهمیدم چی شد رسیدم خونه فقط خدا خدا میکردم خودش چیزیش نشده باشه🥺 هنوز هم نفهمیدم سرش به کجا خورده پیشونیش ورم کرده و کبود شده ولی باز هم خدا رحم کرده که مشکل جدی نیست از شدت ضربه قاب کیلومتر کنده شده، ضبط ماشین قاب دور پنل تهویه رو خورد کرده و افتاده رو صندلی عقب، اکسل عقب کج شده، کمربند قفل شده و اصلا تکون نمیخوره، زاپاس منفجر شده و رینگش شده شکل 8 انگلیسی، هر دوتا درب سمت شاگرد باز نمیشه و... امروز از ساعت ۸ صبح بیمه بودیم و با یه داستانی ۱۴ میلیون خسارت تعیین کردن اصلا نمیدونم با این ۱۴ تومن ماشین درست میشه؟ و یا اصلا دیگه ماشین میشه؟ این موبایل لعنتی شده بخشی از زندگی همه و متاسفانه خود من از کسایی هستم که گاهی گوشی رو پشت فرمون چک میکنم و نمیتونم اعتراضی بکنم چون خودم خطا کارم ولی به خودم قول دادم دیگه این اشتباه رو نکنم میدونین به این فکر میکنم اگه یه موتوری بین این دوتا ماشین بود چی میشد؟ اگه یه بچه ترک موتور نشسته بود الان کجا بود؟ اگه جای اون ۲۰۶ عقبی یه کامیون بود که راننده داشت اینستاگرام چک میکرد چی میشد؟ اهل نصیحت کردن نیستم چون خودم سر تا پا ایرادم ولی این بار که نیاز باشه تلفنم رو در حال رانندگی چک کنم قبلش حتما بیشتر فکر میکنم ما آدما فکر میکنیم مرگ واسه همسایه است و خودمون فقط بلدیم، خودمون حرفه‌ای هستیم، مواظبیم، راننده‌ایم و بقیه داغونن... در آخر باز از خدا میخوام بلا رو از همه موجودات زنده دور کنه❤🌹🙏
 5. 9 پسند
  دوستان سلام خب ادامه پروژه رو براتون توضیح میدم امیدوارم که جذاب باشه گفتم که موتور اوضاع خرابی داره. موتور بطور کامل اطرافش لخت شد. کلیه کاسه نمد ها و لوازم مصرفی تعویض شدن. موتور کامل شستشو شد. سیم کشی موتور کامل تعویض شد همه جنتها کامل تعویض شدن سوزن انژکتور ها باز و سرویس شدن. رام باز شد و تمیز و رنگ آمیزی شد. گیریبکس روغن ریزی داشت که کامل باز شد و بغد از صفر شویی کلیه کاسه نمد هاش تعویض شدن. پلوس ها لرزش شدید داشتن که کله پلوس ها با نمونه استوک تعویض شد و کلیه گردگیر ها عوض شدن. و کلی خورده کاریه دیگه. ترموستات با نمونه اصلی تعویض شد دینام سرویس کامل شد. درپوش دینام هم خورد بود که تعویض شد این وضعیت موتور حین کار لوله های هیدرولیک هر 2 تاش داغون بودن. لوله فشار ضعیف نو تهیه شد لوله فشار قوی هم یدونه استوک داشتم که قسمت لوله پارگی داشت که تعویض شد و نصب شد. براش عایق حرارتی هم گرفتم😁 دیسک هر 4 چرخ در وضعیت فوق العاده نابود بود😐یه چیز وحشتناک. لبه شدید دیسک های جلو دیسک ترمز هتی عقب که یکیش لاغر کرده بود و اون یکی ضخامت بیشتری. داشت. از وضعیت لنت هاشم نگم بهتره😐 این چرخ های عقب هست. تفاوتشون کاملا مشخصه اینم وضعیت طبق ها☹️ خوشبختانه سیبک ها سالم بود و با تعویض بوش های طبق طبق ها کامل سرویس شد و زیرو بند کاملا بی صدا. متاسفانه جایی از این ماشین نبود که باز بشه و عیبی نداشته باشه. تنها قسمت سالم دیسک و صفحه بود که نو بود و تازه گویا تعویض شده بود😂والئو هم بود. الان دیگه مونده اکسل عقب. ک اونم خودش یه پروژه خاصه. فیلم قبل و بعد موتور شویی هم هست بتونم اپلود کنم میذارم. خودش کامل گویای همه چیز هست فیلما ممنون که حوصله کردین و خوندین. خوشحال میشم نظراتتون رو بخونم. دوستان فیلم ها هم اپلود شدن: وضعیت موتور قبل از سرویس و صفر شویی و این هم بعد از صفر شویی و اتمام کار
 6. 8 پسند
  پرفلکس اورجینال باشه ، نمیگم حتما ولی احتمال اینکه این اتفاق بیفته بسیار کمه.من اهل معکوس دادن های شدید نیستم ولی گاها توی سربالایی وقتی صندوق و صندلی عقب از سقف پر از وسیله سنگین بوده ، مجبور شدم دنده عوض کنم و پرفشار رانندگی کنم و 206 قبلی ام که مدل 90 بود و قطعات همه یا اکثرا فرانسوی ، این درپوش تا روی 140 هزار کارکرد ماشین که فروختمش ، هیچ مشکلی پیدا نکرد.حتی ذره ای نشتی دوربرش. این درپوش های آلومنیومی هم چون توی یک سال گذشته چندین شرکت مختلف دارن تولید میکنند ، بعید نیست بعضی شرکت ها خیلی با کیفیت تولید نکردند.من خودم توی یه تعویض روغنی که برای خرید روغن گیربکس رفته بودم ، به عینه دیدم شاگرد اون تعویض روغنی ، از همون بالا و بدون اینکه کمی درپوش رو بررسی کنه که خوب توی پایه اش جاگیر شده و کج جا نره ، از همون بالا با آچار بکس مشغولش شد .خب این رزوه های درپوش های آلومینیومی قطعا چند بار درپوش اینطوری بسته شده ، باید فاتحه ی پایه درپوش فیتلر رو خوند .
 7. 8 پسند
  سلام بله کنترل روی هر چرخ جداگانه انجام می‌شه و همونطور که می‌دونید اساس سامانه EBD (توزیع الکترونیکی نیروی ترمز) بر همین مبنا است که همه ماژول‌های ترمز ضدقفل با کنترل الکترونیکی هم به اون مجهز هستن. این که زمان ترمزگیری چه حس می‌کنیم با چیزی که در عمل اتفاق می‌افته لزوما یکسان نیست. برای مقایسه و بررسی می‌شه سوکت ABS رو جدا کرد و در همون شرایط (سرعت، لاستیک سطح زمین و نیروی ترمز اعمالی) بررسی کرد که آیا ای بی اس کارش رو درست انجام می‌ده یا خیر. باید در نظر داشت که پاسخ این سیستم لزوما همیشه ایده‌آل نیست و شرایط اونقدر می‌تونن متفاوت باشن که در بعضی کیس‌های خاص عملکرد ضعیف‌تر از ترمز ساده بشه و این بستگی به طراحی و مهندسی درست داره. بوش روی یک سری از خودروهای 405، پارس و سمند نصب شده: البته آقا مصطفی خودروهای سیستم ترمز ضدقفل در تندر90 و تیپ 2 هم مثل بقیه خودروها هر چهار چرخ رو کنترل می‌کنه و تفاوتی وجود نداره. مدولاتور ABS تندر از نوع بوش 8 هست که اطلاعات سرعت هر چهار چرخ رو می‌گیره و مدار ترمز چرخ‌ها هم مجزا هستن. در تیپ 2 هم چه نمونه‌های قدیم و چه جدید، تفاوتی از نظر ABS با بقیه تیپ‌ها وجود نداره.
 8. 8 پسند
  من بعد از 9 ماه، امروز برای اولین بار وارد سایت شدم. میلاد اگر تونستی این ادعاهایی که توی این پاراگراف نوشتی را در مورد پژو 206 تیپ 2 ایرانیزه اثبات کنی، من ماشینم رو دو دستی تقدیم ات می کنم، منتها اگر نتونستی، بهتره تا مدت ها انگشتت رو جایی نگه داری که نور نخورد و تایپ نکنی! 1. ای سیو از روی کدوم سنسور روی 206 تیپ 2 می فهمه که abs باید وارد مدار بشه، در زمانی که هنوز خود سیستم abs تحریک نشده؟ 2. مدرک مستند برای اینکه ای سیو چندین نقشه برای تحریک پذیری های مختلف سیستم abs داره و گاهی بر اساس سنسورهای ماورایی (که قرار است به ما معرفی کنی) خودش پیش از تحریک یونیت، تحریک میشه و مستقیم دستور وارد شدن abs به مدار را میده. 3. مدرک مستند برای عدم تاثیر چسنبدگی لاستیک بر سیستم abs و صد البته ده ها سیستم امنیتی دیگر مثل BA، ESP، TRC و ... دیگران رو به غلط راهنمایی کردن و باعث هدر رفتن سرمایه شون شدن تا حدی قابل بخشش است، ولی اگر قرار باشد حماقت های یک نفر باعث بروز خطرات مرگبار برای دیگران شود، اصلا قابل تحمل نیست. متاسفانه خیلی از دوستان هم ظاهرا قسم خوردن به گمراهی دیگران ... A.M.I.N را حذف می کنند، طرف با اسم اصلی و سال تولدش می آید و می شود Naiem62 آن را پاک می کنند، شما سبز می شوی دقیقا با همان طرز فکر و عقاید غلط ... پسر خوب این تعریفی که نوشتی، توضیحات آپشن Pre-crash radar پورشه و بی ام و و لکسوس است نه سیستم abs دو کاناله پژو 206 تیپ 2 ایرانیزه!
 9. 8 پسند
  سلام. اگر از چسبندگی مناسب لاستیک‌ها مطمعن هستید راه حل خاصی نداره و ایراد از کالیبراسیون و ضعف استراتژی کنترلی یونیت مربوطه است. البته ندرتا کثیف شدن سنسور سرعت چرخ‌ها هم ممکنه باعث بروز این ایراد بشه. بهترین راه مقایسه با خودرو هم مدل هست. ... در مورد خودروهای قدیمی اگر ای سی یو تا به حال آپدیت نشده، این کار توصیه شده: روش رفع ايراد ترمز خودروهاي پژو 206و207i اتوماتيك.pdf
 10. 8 پسند
  راه حلی نداره. چون لاستیک لیز می خوره ABS عمل می کنه. لاستیک هات چسبندگی خوبی ندارن. ممکنه یونیت ترمز جدیدا هم جالب نباشه. چند تا پست قبل رو مطالعه کن. من امروز رو زمین خیس با ۹۰ تا سرعت ترمز شدید زدم و یهو ۵۰-۶۰ تا سرعت رو کم کردم، ولی ABS وارد مدار نشد. یونیت های MK70 قدیمی عالی هستن. لاستیک ها هم کومهو HS51 هستن.
 11. 8 پسند
  با سلام دوستان همونطور که تو تایپیک مکش 744 گفتم باکس اورجینال خریدم و این باکس هواکش دیگه بدردم نمیخوره گذاشتم برای فروش باکس هواکش 744 برند معتبر مژده وصل شیراز که دوستان میدونن برند اصلی خط تولیده و بهترین قطعات پلاستیکی داخلیو میسازه قیمت 95 هزار تومان رزناتور 744 برند رو فی کو 100 هزار تومن خوبی این رزناتور اینه کله گاوی روش هست و یک راست به گلگیر متصل میشه و لوله تکه آخر روش میفته البته بدون اون لوله ام قابل نصبه ارسال با تیپاکس به کل ایران با تخفیف 50 درصدی کرایه حمل چون خودم تیپاکس دارم نیم بها ارسال میکنم در ضمن ضد یخ پرو فروش رفت مبارک خریدار باشه قاب باتری ام دوستی شاید بخره ولی هنوز قطعی نشده کوئل بوجیکورد و سفتکن تایمnsk اورجینال تیپ2 هنوز موجوده با تشکر از مدیریت سایت که بدون هیچ چشمداشتی این امکان رو برای کاربران سایت گذاشته تا بتونیم قطعات مازاد رو بفروشیم و هم گاها قطعات خوبی بخریم
 12. 7 پسند
  دوستان سلام امروز بلاخره رفتم دم خونه حمیدینا امیر جان هم اونجا بود و علی اقا نارین هم اومد برای اولین بار بود دیدمشون واقعا انسان شریف و با کمالاتی بود ادم تو این انجمن واقعا با افراد بزرگ.اری آشنا میشه که اصلا فکرشو نمیکنه خلاصه امیر جان زحمت کشیدو با اینکه لباس هاش همه برند بودو مناسب اینجور کارها نبود زحمت کشیدو هواکشو برام نصب کرد انصافا هم عالی نصب کرد و لذت بردم کلا فقط یه پیچ باز کردو بست اونم برای باز کردن پایه هواکش قبلی و نصب پایه جدید باقی تماما با جا زدن خارها و اتصال قطعات روی سوراخهای بدنه که از قبل تعبیه شده بود انجام گرفت و در آخر سیستم انقدر قرصو محکم تو جاش قرار گرفت که واقعا لذت بردم امیر جان برای محکم کاری دو تا بست کمربندی ام بست یکی برای لوله آخر که پشت چراغ میفتاد که محکم شه و تو دست اندازها به بدنه نخوره یکی ام باهاش رزناتورو ثابت کرد و نتیجه کار عالی شد پرژکتورم سمت راننده ام قطعی داشت و گاهی روشن میشد گاهی روشن نمیشد این اواخرم کلا خاموش بود که امیر جان زحمت اونم کشید و سوکتشو با انبردست کمی تنگ کرد و اونم فعلا عالش شده و امیدوارم دیگه قطع نشه حالا ماشینو خیلی وقته نشستم همچنین داخل موتور خیلی کثیفه باید تو اولین فرصت ماشینو بشورم باکس باطری ام نصب کنم ضد یخ پرو رم بریزم داخل موتورم با دستمالو اسپری تمیز کنم ماشین بیچاره رخشو از دست داده
 13. 7 پسند
 14. 7 پسند
  سامانه ضدقفل دوکاناله چهار سنسور در این سامانه که بیشتر در خودروهای اواخر دهه ۸۰ تا نیمه دهه ۹۰ دیده می شود، یک سنسور برای هر چرخ و یک شیر کنترلی برای هر جفت از چرخهای جلو و عقب بکار رفته است. اگر سنسور هر یک از چرخها شرایط قفل شدگی (سرعت دورانی صفر یا نزدیک به اون) را تشخیص دهد، مدولاتور کنترل به شیر هر دو چرخ آن سمت (جلو یا عقب) فرمان می دهد. یعنی برای مثال وقتی چرخ عقب راست قفل میشه، فشار ترمز روی هر دو چرخ عقب با یک شیر و به یک اندازه محدود میشه. برای جلو هم به همین شکل.
 15. 7 پسند
  بهترین گزینه مکمل همه این کارها، قفل دِدلاک هست که متاسفانه گیر نمیاد. یعنی بعد از قفل کردن در، مثل در عقب، در جلو هم با دستگیره داخلی باز نمیشه. یه نکته هم هرگز فراموش نکنید. اینکه میگن هر کاری بکنی دزد کار خودشو می کنه، شایعه خود دزداست برای دلسرد کردن مردم از انجام اقدامات ایمنی. اولا که همه دزدها حرفه ای نیستن، بعدشم با هر اقدام ایمنی، ما تو کار همون دزد حرفه ای تاخیر ایجاد می کنیم. بنابراین از انجام اقدامات لازم منصرف نشید.
 16. 7 پسند
  Two-channel, four-sensor ABS This system, commonly found on passenger cars from the late '80s through the mid-1990s, uses a speed sensor at each wheel, with one control valve each for the front and rear wheels as a pair. If the speed sensor detects lock up at any individual wheel, the control module pulses the valve for both wheels on that end of the car.
 17. 7 پسند
  دوستان واقعا که ضرب المثل عاقبت جوینده یابنده هست درسته به لطف یکی از دوستای گلم که تازه باهاش آشنا شدم با معرفی یه قطعه فروش که شهرستان قم بود این قطعه ام پیدا شد البته خیلی وقته تو سایت با هم رفیقیم ولی تقریبا چند هفتس همدیگرو دیدیم همه میدونید که همه قطعات هواکش 744 رو اورجینال و آکبند تهیه کرده بودم و فقط لنگ این پایه بودم که اونم پیدا شد البته تنبلی خودمم بود که نتونستم سر یه تایم مناسب شوش یا خاوران برم ولی شکر خدا قطعه ای که پیدا شد آکبند بود و اورجینال فرانسه البته انقدر توی انبار مونده بودو احتمالا زیر بارو گاها اینور اونور پرت شده که اثار خطو خش روشه لیبل ایساکو ام داره البته از لیبلهای سری اول که بسیار قدیمی هستن و خودم حدس میزنم باید برای قبل سال 87 باشه زمانی که همه 206 ها هواکششون 744 بود البته از اون محمتر داشتن لیبل اورجینال پژو سیتروئن هست البته اون لیبل هم سری اول و قدیمیه و خیلی قسمتاشم کنده یا محو شده همونطور که تو عکس میبینید که نشوندهنده زیر خاکی بودن به معنی واقعی کلمست با خرید این پایه سیستم 744 آملده شده برای نصب بعد نصب هواکش و باکس باتری میرم برای نصب آمپیلی فایر و سیستم
 18. 7 پسند
  واقعا اقا مصطفی بعضی حرفها به حدی غلطه که حالت مسخره و شوخی به خودش میگیره کسی که بیاد بگه وارد مدار شدن ای بی اس ربطی به لاستیک نداره دقیقا مشخصه یا غرضی داره و صرفا برای مخالفت کردنو بر انگیختن کسی و گلالود کردن آب داره تا مقاصدشو پیش ببره یا واقعا به شکل غیر نرمال و غیر معمولی در ضعف اطلاعاتی به سر میبره وگرنه هر کسی که حتی فنی نباشه میدونه با قفل شدن چرخ ای بی اس وارد مدار میشه حالا لاستیک هر چی استکاکش کمتر باشه و خشک شده باشه و عاجش صاف شده باشه قطعا زودتر باعث قفل شدن چرخ و کشیدن میشه و لاستیک هر چی نو تر و پر گوشتر باشه و مرغوبتر و نرمتر که اصطکاک بیشتری با سطح جاده ایجاد کنه چرخ دیرتر قفل میکنه دقیقا حالت بارندگی و برفی که اصطکاک بین لاستیکو سطح جاده رو کم میکنه و باعث قفل شدن زوذتر چرخ و کشیده شدن و در نتیجه عمل کردن ای بی اس میشه این موضوعم واقعا چیزی نیست که ما فکر کنیم بقیه نمیفهمن من مطمئنم تمام یا اکثریت غریب به اتفاق میدونن این موضوعو و کسی که بخواد انکارش کنه مثل این میمونه بگه برند روغن و کیفیتش هیچ تاثیری تو لستهلاک موتور نداره و پیش خودشم فکر کنه بلا نسبت بقیه نمیفهمن ولی وقتی حتی یک نفر پستهای اشتباه رو پسند نمیکنه در مقابل پست شما که چندین نفر پسند کردن کاملا میشه پی برد که همه دوستان و بچه های سایت واقفن به این قضیه و نیازی نیست ادم خودشو برای پاسخ به این قبیل پستها خسته کنه و دلیل بیاره
 19. 7 پسند
  سلام توضیحات شما مختصر و مفید و مرتبط هست از شما تشکر میکنم بار علمی سایت رو حفظ میکنید.
 20. 7 پسند
  ای بابا داداش چرا گذاشتی آخه الان بچه های سایت یاد میگیرن خروس فک میکنه تا قوقولی قوقول نکنه روز نمیشه بعضی ام فکر میکنن از کلمه یونیت که استفاده کردن بقیه مردمم یاد گرفتن ولی دور از شوخی عالی بود اطلاعاتتون ممنون واقعا خود من واقعا استفاده کردم از مطالب علمی و با دلیلو منطقتون ایکاش همگی به جای گفتن مطالب بی اساس و گاها بی فایده به فکر یادگیریو یاد دادن و انتقال تجارب بودیم در این سایت که هدف و دلیل اصلی این سایتم همینه حالا من نوعی بیام تو این سایت عمومی که هزاران نفر در طول چند ماه ممکنه پستهاشو بخونن بگم اطلاعات و تجاربمو انتقال نمیدم که بقیه یاد نگیرن اونم اطلاعات غلطی که خودم فکر میکنم ارزشمنده بعد دیگه دلیل به انجمن اومدنمون چی میتونه باشه وقتی نخوایم اطلاعات بدیم و اطلاعات بقیه رم قبول نکنیم
 21. 7 پسند
  نمونه‌های مدولاتور بکاررفته در 206 و 207های به اصطلاح ایرانیزه: MOBIS MANDO YOUFIN BWI (MK100 (CONTINENTAL - مدولاتورهای فوق در طیف گسترده‌ای از محصولات بکار رفتن و مختص خانواده 206 نیستن. تفاوت مدل‌های بکاررفته در نرم‌افزارشون هست و سخت‌افزار مشترک است. - این مدولاتورها قابل جایگزینی نیستن و برای تعویضشون موارد دیگه‌ای از جمله دسته سیم‌های مربوطه هم باید عوض بشه که بصرفه نیست. - کنترل سیستم ABS عموما بر اساس فیدبک سنسورهای سرعت چرخ عمل می‌کنه. بنابراین در وهله نخست بکار افتادن اون به ضریب اصطکاک لغزشی تایر و زمین وابسته است و استراتژی، نقشه‌ها و نرم‌افزار بکاررفته و پیاده‌سازی اون، کارایی سخت‌افزاری و یکپارچه‌سازی با شبکه برق خودرو و ارتباط با ECU همگی در عملکرد اون اثرگذار هستن. برای مثال نمونه یوفین استراتژی مقایسه نرخ تغییرات سرعت چرخ‌ها نسبت به هم رو برای تشخیص ناهمواری‌ها و نادیده‌گرفتن فرامین مدولاتور برای بهبود عملکرد سامانه در شرایطی مثل سرعت‌گیر بکار برده.
 22. 7 پسند
  یه حدیث هست همیشه یادم و هیچوقت از یادم نمیره. حضرت علی فرمودن:از دری که فقر وارد شود از در دیگر دین و ایمان خارج میشود. عدم جلب توجه از سعید اصفهانی بپرس که پخش ماشینو کرده بود تو داشبورد دزدیدنش.
 23. 7 پسند
  ضد خم کلاف در، حذف زبانه ،نصب میکروسوییچ صندوق عقب و... فقط و فقط پیشگیری سادست کسی بخواد چیزی ازماشینمون بدزده خیلی راحت میتونه با یه سنگ شیشه ماشینو بشکونه،یا با یه دیلم صندوق کج کنه و کارشو انجام بده متاسفانه شرایط بد اقتصادی این شرایط رو تشدید کرده و واقعا آدم نمیدونه باید چطوری با این قضیه و این مشکل کنار بیاد.
 24. 7 پسند
  این مطلب فقط یه بخش کوچکیش مربوط به برند فوسر بود، خوندن کل مطلب بهتر نشون میده که منظور نگارنده چی بوده متاسفانه من خودم درباره مورد از برندهایی که تو این مطلب در موردشون نوشته، چون تو شهر ما خیلی خیلی زیاد هستن، قبلا بررسی کرده بودم و متوجه شدم که اسم و رسم آنچنانی که ادعا می کردن نداشتن و این بود که به این مطلب تو نت رسیدم یه نکته هم اینه که منظور بنده تایید یا رد کل مطلب با هم نیست، ممکنه بخش هاییش درست و بخش هاییش نادرست باشه ممنون از اظهار نظر شما
 25. 7 پسند
  حوصله داری ها. همیشه وقتی یه ایساکویی یا کسی که تو نمایندگی ایران دزدرو هست وارد سایت میشه و دنبال منافع شخصیش هست، به کرات شاهد ارسال پست های بچه گانه هستیم. شما اعصاب خودتو خرد نکن. کاربران خودشون همه چیزو تشخیص میدن.
 26. 7 پسند
  سلام آیدین جان خدا پدر گرامیتون رو رحمت کنه، انگار هر کسی به نوعی در مورد تصادف حداقل یک خاطره بد داره😔 والا نمیدونم این خوبه یا بد ولی کلا تو زندگیم تا جایی که شده دنبال تاوان گرفتن از کسی نبودم، ولی هر بار خودم اشتباهی کردم بقیه جور دیگه‌ای برخورد کردن طرف چند سال پیش یه مبلغی رو از من کلاهبرداری کرده بود و بعد افتاده بود زندان، قاضی برای تک تک شاکی هایی که داشت و ازشون کلاهبرداری شده بود مبلغی رو به نرخ روز و با حساب تورم و...محاسبه کرده بود که باید پرداخت میکرد روزی که رفتم پول رو بگیرم و رضایت بدم بهش گفتم من فلان سال فلان مبلغ رو از شما طلب دارم نه یک ریال بیشتر نه یک ریال کمتر، کاری ندارم قاضی چی نوشته اصل پول رو بده و به سلامت...باورش نمیشد تا لحظه‌ای که رضایت دادم، حدود ۴۰ درصد اون طلب رو قاضی به عنوان تورم و ضرر زیان بیشتر حساب کرده بود ولی حس خوبی به اون مبلغ اضافه نداشتم و نگرفتم شاید کاملا اشتباه بوده این کارم ولی پیش خودم احساس بهتری داشتم در مورد این تصادف هم حاضر بودم کل اون ماشین رو بدم ماشین خودم رو هم بذارم روش و بدم ولی خانومم حالش خوب باشه، وقتی دیدم چیزیش نشده دیگه بقیه‌اش مهم نبود و نیست حتی اگه پولی هم بیمه به عنوان خسارت سرنشین میخواست بده قبول نمیکردم چون با ۲ تا ژلوفن و کمپرس گرم مشکل حل شده بود و خدارو بابت این موضوع خیلی شاکرم هرچند که شک ندارم اگه جریان برعکس بود و ما مقصر بودیم طرف تا استرس همسایه بغلی رو به صورت ریالی محاسبه میکرد و میگرفت😂
 27. 7 پسند
  سلام آقا رامين خوشحالم كه خسارت فقط مالي بوده ، من هم اميدوارم بلا هميشه از همه دوستان و خانواده هاشون دور باشه يادمه ماشين خودم (همين 206 كه الان سوارم) كه از نظر سلامت عروسك بود و حتي يك خش رو بدنش نبود تو تصادف مشابهي جلو عقب آسيب ديد و من خيلي ناراحت بودم و زمين و زمان رو فحش ميدادم ولي وقتي به فاصله چند هفته برادركوچيكم تو تصادفي كه اصلاً مقصر نبود و در نتيجه بي توجهي شخص ديگه اي رقم خورد آسيب جدي ديد و به كما رفت و تا زمان فوتش كه شش سال طول كشيد تو همون شرايط موند من ديگه بدنه ماشينم رو كلاً فراموش كردم و ديگه هميشه خودم سعي ميكنم بيشتر از خودم به ديگران اهميت بدم و ديگه نه سرعت هاي قبل رفتم نه كاراي قبل رو كردم و شايد باور نكنيد بعضي اوقات كه تو اتوبان و جاده و ... كه كسي رو ميبينم مست غرور فكر ميكنه آخر دست فرمون و خطرناك ميرونه يا كسايي كه كلاً بي توجه به اطراف رانندگي ميكنند چقدر دعا ميكنم سالم به آخر مسيرشون برسند يا پليس بگيرتشون يا هر موضوعي باعث توقفشون بشه كه به كسي آسيب نرسه
 28. 7 پسند
  بلا به دور خودم اولین ماشینم ک 405 بود رو همینجوری از عقب زدن طرف پراید بود ماشین من جلو عقبش نصف شد واقعا باید توی رانندگی هامون تجدید نظر کنیم من موبایل نمیتونم فقط پشت چراغ یا میزنم بقل خدا رحم کرد کلا تصادف ضرره من بعد تصادفم هیچ وقت لاین سبقت نمیرم عصبی میشم همش ترمز میکنن ی زمان پراید و 206 ترمز نداشت همش تو درو دیوار بودن الان ک ترمز دارن ملت یا تو موبایلن یا تو چالشن یا پولی دارن، تقویت میکنن برای لایی کشی و باز تو دیوارن من خودمم تند میرفتم بد میرفتم و.. ولی دیگه خسته شدم دوس دارم پیرمردی برم از گوشه خیابون زمانی هم اهل تست بودیم ته همت خلوت بود نه وسط خیابون هنوز اون کلیپ ک سوناتا با 150 میره تو در 206 جلو چشممه
 29. 7 پسند
  سلام آقا رامین عزیز واقعا متاسف شدم 😔 جدای از خسارت پیش آمده، خوشحالم که شما و خانواده محترم سلامت هستید مراقب باشید🌹
 30. 7 پسند
  سلام امروز رفتم چراغ برق برا خرید فشنگی هیدرولیک ایساکویی یکی از نمایندگیها گفت۲۰۰ بعد از کلی گشتن یه جا پیدا کردم خریدم ۱۲۰ کلا هر کی هر چند میخواد قیمت میده
 31. 7 پسند
  درود و سلام هفته قبل تو پارکینگ خونمون که کاشی و سرامیک هست، مشغول همون صفحه کیلومتر 207ی بودم که یک فروند موش، با سرعت سرسام آور دقیقا از جلوی من رد شد و رفت زیر قفسه های موجود در انتهای پارکینگ، هر کار کردم پیداش نکردم، شب بعدی که صدای تخمه شکستنش می اومد با چراغ قوه که نگاه کردم دیدم گوشه‎ی قفسه ها نشسته برا خودش داره تخمه میشکنه، خانوم و پسرم رو هم خبر کردم و در پارکینگ رو باز کردیم و با جارو مزاحمش شدم که با سرعت اومد بیرون و رفت زیرماشین، ما هم فکر کردیم رفته بیرون، در رو بستیم و کلی جشن گرفتیم فرداش که اتفاقی درب کاپوت رو بالا زدم، در کمال تعجب موش روی موتور و کنار آرم پژو در حال استراحت بود که بازم علیرغم میل باطنی مزاحمش شده بودم، بلافاصله و با سرعت رفت زیر ای سی یو و اون قسمت شلوغ موتور، ماشین رو بیرون بردم و روش آب گرفتم ولی بیرون نیومد که نیومد. فکر کنم رفته بود زیر چراغ ، پسرم میگفت این موش ما رو مثل اون فیلمه میکنه که به خاطر موش کل خونشون رو ویران کردن!! بیراه هم نمی گفت تو نت سرچ کردم و راهنمای ساخت تله نگاه کردم، می خواستم زنده بگیرمش و ببرمش یه جای مناسب و ولش کنم و در مراحل ساخت که ساعت 2الی3 نصف شب برگزار شد، در اثر بی احتیاطی انگشتم رو هم بریدم تا تله رو درست کردم و گذاشتم کف پارکینگ، اما بعد از چند روز موش دم به تله نداد که نداد، دوستداران حیوانات در جریان باشید که موش خودش نخواست مسالمت آمیز با ما و 206 کنار بیاد! از طرفی هم خودم به شدت نگران بودم که نکنه موش، سیم‌های ماشین رو بِجَوه و کار دستم بده، مساله حیثیتی شده بود، خلاصه اینکه علیرغم میل باطنی رفتم و پودر مرگ موش خریدم و ریختم رو تخمه هایی که موش بهشون علاقه داشت و در اوقات فراغت اونا رو می شکست!! اما متاسفانه تخمه‌ها کم شدن و تموم شدن که معنیش این بود که موش هنوز زنده هست!!! اینم در نظر بگیرین که در این مدت که موش میرفت داخل ماشین، بنده چندین جا رفته بودم ، خیلی برام عجیب بود که تو این حرارت بالای بیشتر از 90 درجه، این جانور چطور زنده مونده و جاهایی که پارک هم می کردم نمیدونم چرا این بخت برگشته بیرون نمی اومد و بره دنبال کارش که ما هم دستمون به خون آلوده نشه خلاصه اینکه آخرسر دست به جنایت زده و تله‎ای از یکی از اقوام قرض گرفتیم و موش دم به تله داد و .... بعد این ماجرا یکی دوبار تو راه یه دفعه بوق اخطار پخش میشه و چراغ باتری روی صفحه نشانگر روشن می شه و همزمان برق مانیتور هم قطع میشه، یاد یکی از راهنمایی های دوستان افتادم و به سوئیچ دست می زدم و تکونش میدادم و درست میشد، خدا کنه سیما رو نجویده باشه!!
 32. 6 پسند
  سلام برادر محله ما خودش یکی از بدترین محلات تهرانه از لحاظ سرقت قبلا یه وانت پیکان داشتم خیلی دزد بهش زد و یکی دو بار پخشو. برد یکبارم فکر کنم باتری بعد 206 تیپ 1 خریدم تونو که دیگه تقریبا ماهی یه بار درشو باز میکردن و منم شنیده بودم دزدگیر سیستم الکترونیک 206 رو بهش اسیب میزنه و نمینداختم دیگه بعد 2-3 سال یه دزدگیر ساده بستم روش ماشینهای بعدی ام که خریدم دزدگیر داشتن و خدارو شکر دیگه دزد بهم نزد تو این 7-8 سال این ماشین آخرمو که خریدم دزدگیر نداشت تا صبح واقعا خیلی استرس داشتم تا اینکه صبح رفتم براش یه دزدگیر ساده چیتا با 2 سال گارانتی خریدم واقعا عالی بود البته قفل فرمونم همیشه میبندم این آخریا یه مانیتور خریدم و دیگه فقط یه قفل پنل میبندم که وصل میشه به دستی و هم از سرقت خود ماشین جلوگیری میکنه هم از پخش و دیگه قفل فرمون نمیبندم خلاصه کلام میخوام بهت بگم دزدگیر از نون شب واجبتره حتما بنداز در ضمن خودروی شما ایمبولایزر داره و روشن کردنش به این راحتی نیست مگر اینکه یه ایسیو خام بیارن کاپوتو باز کنن و ایسیو جدیدو بندازن و بتونن روشن کن علاوه بر اینکه سوییچ رو هم باید باز کنن قفل فرمونم که هست البته اینها همهخ قابل باز کردنه برای یه دزد حرفه ای ولی انقدر زمان میبره که بیخیالش میشه و میره دنبال یه طعمه اسونتر در مورد زاپاس هم خیالت راحت باشه اگه پیچ غلاب زاپاس رو تا انتها سفت کنی به هیچ عنوان قابل سرقت نیست ولی اگه شل باشه پیچ طرف زانوشو میندازه زیر زاگاس و فشار میاره چند سانت که بالا بره غلاب از میله نگهدارنده زاپاس بیرون میاد و میتونه زاپاسو ببره نهوه سفت کرد پیچن اینطوریه که یا خودت زانوتو زیر لاستیک بندازی و پیچ غلاب بالا بیاد و تا انتها سفت کنی یا اینکه اگه آچار چرخ رو از قسمت عقبش بندازی داخل مهره غلاب که تو کف صندوق عقبه و مثل یه پیچ گوشتی بزرگ عمل میکنه و میتونی پیچو تا اخر سفت کنی خلاصه کلام به نظر من انداختن دزدگیر حتی اگه شده ساده از نون شب واجبتره و بعد یه قفل فرمون یا اگه پخش گرونقیمت یا مانیتور داری یه قفل پنل لازم نیست هر دوشو ببندی قفل پنل یا قفل فرمون یا پدال یکیش کافیه البته مزیت قفل فرمون اینه از سرقت ایربک روی فرمون هم جلوگیری میکنه قفل ایسیو ام من باهاش موافق نیستم بدنه ایسیو جوریه که وظیفه خنک کردن ایسیو رو هم داره و به همین خاطر شبکه شبکس و اگه قفل ایسیو روش ببندی انتقال حرارت و خنک شدنو مختل میکنه به نظرم نهایت یه قفل کاپوت بندازی کافیه که نه تنها از ایسیو بلکه از سرقت باطری و ادوات داخل کاپوت کلا جلو گیری میکنه بیمه بدنه ام که داستانش جداست و مزیتهای زیادی داره مخصوصا برای یه خودروی صفر و مدل بالا که جبران خسارت سرقت فقط یکی از مزیتاشه و شدیدا توصیه میشه این روزها که قیمت خودرو انقدر بالا رفته خودرو یکی از سرمایه های اصلی قشر متوسط حساب میشه حالا یه روز که خوابیدی صبح بیدار میشی میبینی یه درخت سقوط کرده رو ماشین یا یه کامیون زده لهش کرده فرار کرده یا اتیش گرفته یا دزدیدنش و این بخش مهم از سرمایه یکشبه از بین رفته وقتی حتی بهش فکر میکنی میبینی بیمه بدنه از نون شبم واجبتره
 33. 6 پسند
  وقت بخیر پدالی که در بازار هست همگی( اگه آکبند باشند) با بارکد 1601T6 و روی پدال کد RB0280755041 هست. که این پدال فرمان چپی هست اما چون برای ۳۰۷ هست هم خیلی بالاتر و نزدیکتر به پدال ترمز نصب میشه که اگه یک مهره پشت پیچ بالایی قرار بدین کمی اوضاع بهتر میشه اما کلاً بنده عملکردش نپسندیدم و البته همخوانی کامل با خودرو بنده نداشت و لیمیتر هم کار نکرد. و در اقلیت هم اگه آکبند باشه و رو پلاستیکش بارکد داشته باشه 1601T2 و روی پدال هم کد RB0280755075 که فابریک ۲۰۶ هست و دقیقاً بهترین جا قرار میگیره بصورت فابریک و از عملکردش خیلی رضایتمندم.
 34. 6 پسند
  کمک عظام دو بار خریدم برای 405 و 206 بسسیار خشک و ظارهش انگار تعمیر شده هستند نو نیست این شخص رو عوض کنید ببر پیش اونی ک معرفی کردم ازین بهتره من تا چیزی رو تحقیق نکنم نمینویسم از فروشنده ها سوال کردم اینها مربوط به خط تولید بوده و نصب نشده دست دوم نیست رفتم گشتم 4-5 تا مصرف کننده هم که انداختند راضی بودند گفتن از هرجی کمکه نرمتره من شخصا حاضرم کمک اصلی 10 سال زیر بارون مونده رو بندازم تا ایرانی تعمیری خیلی کنجکاو شدم ببینم بعد 10 سال سواری ماشین با این کمک چجوری میشه و فردا اگر شد تهیه میکنم و به زودی نصب میکنم و نسبت به کمک خودم و در اینده که میله وکایابا رو تست میکنم نظر قطعی تری میدم که دوستان راحت بتونن استفاده کنن ازین جور نمونه ها زیاد بوده و دوستان بازاری در تهیه و بسته بندی و آکبند سازی آنها اقدام میکنند دوستانی که دوست دارند بدونن در پی وی بپرسن دو مورد میگم
 35. 6 پسند
  کسی که دربو بتونه تا حدی کج کنه که دستش به زبونه برسه یه مقدار بیشتر کج میکنه و با دستگیره داخل درب دربو باز میکنه تمام سختی کج کردن کلاف فقط اولشه که انگشت لاش نمیره دو سه سانت که باز کنه انگشتاش راحت لبه کلافو میگیره و هر چقدر بخواد تا میکنه نتیجه فقط میشه تا شدن بیشتر درب و صدمه بهترین روش برای جلوگیری از سرقت دزدگیره من ماشین اولم دزدگیر نداشت تقریبا دو سه ماه یه بار دزد میرد بهش دزدگیر انداختم الان تقریبا 5-6 ساله خدارو شکر کاری نکردن فقط یه بار دربو باز کرده بودن دزدگیر صداش در اومده بود فرار کرده بودن ما پارکینگ نداریم محلمونم دزد بازاره دزدگیرم همیشه دزدگیر ساده مارک خوب میندازم که با سیستم الکترونیک تداخل کمتری داشته باشه
 36. 6 پسند
  سلام بین آمپ خوب و متفرقه تفاوت زیاد هست یکیش کیفیت در صدا هست که از طراحی آمپ و فیلتر های کراس اوورش و قطعات استفاده شده در اون هست دیگه اینکه توان تولیدی آمپ های متفرقه واقعی نیست مثلا اگه مینویسه ۱۰۰ وات توی شرایط واقعی توان خیلی کمتری تولید میکنه و تازه در صورت استفاده مستمر و با گرم شدن کمتر و کمتر هم میشه و مورد دیگه مصرف انرژی در آمپهای متفرقه بهینه نیست ولی در آمپهای پدر و مادر دار روی این مورد فکر شده و بهینه شده
 37. 6 پسند
  منم دقیقا باهات موافقم مشکل اینجاست از درب فیلتر متفرقه استفاده میکنیم بعد مشکل پیش میاد دیگه فکر میکنیم کلا سیستم اشتباهه و بایدد تغییر داده شه اون هزینه ای که برای تبدیل یا خرید درب فلزی میکنیم که انتقال گرما و دفرمه شدن فیلتر پلاستیکی رو ممکنه به همراه داشته باشه یا چون فلزیه ممکنه رزوه های پایه و لبه رو ذخمی کنه و نشتی به وجود بیاد فیلتر ال 90 هم ممکنه فشار روغن 206 مناسب اون فیلتر نباشه به هر حال یه درب اورجینال پورفلوکس تهیه شه به نظرم مرگ نداره اگه خیلی حساسیم نهایت دو درب میخریم یکیشم زاپاس من یادمه دنبال درب اورجینال میگشتم 2 سال پیش پیدا نکردم البته پیدا کردم ولی فیک بودن نخریدم یه درب ایساکویی اون موقع خریدم 60 تومن ولی کیفیتش خوب بود و تا الان بی مشکل کارکرده بعدها یهو تو بازار درب پورفولکس اصلی فراوون شد داخل جعبه پورفلوکس و با لیبل mvp نماینده رسمی واردات پورفولکس من یه دونه خریدم 120 تومن و گذاشتم زاپاس هنوزم هست تو بازار ولی فکر میکنم کمی گرونتر شده ولی ارزش داره متاسفانه mvp که نماینده فروش و واردات پورفلوکس در ایران بود و سایتشونم :http://purflux.ir/ این بود جزو معدود برندهای معتبر جهانی بود که در ایران نماینده فروش داشت و میتونستی با خیال راحت محصولات پورفلوکسو بخری تو سایتشون بری میبینی به سایت اصلی پورفلوکس متصله و زیر مجموعه اونهاست ولی در همین یکی دو ماه پیش این شرکتم جمع کردو رفت و اخرین محصولاتشم داد تو بازار خود من خدارو شکر 6-7 تا فیلترشو خریدم یه درب فیلتر و یه فیلتر بنزین خریدم ولی بازم پشیمونم چرا بیشتر نخریدم منئفیلتر روغنشونو از 25 تومن تا 35 خریدم فیلتر بنزینشونو 45 الان چون رفتن خدا میدونه چند باشه البته فقط فیلتر پژو سواری نبود در بخش فیلترهای ماشین آلات خیلی فعال بود mvp که دیگه متاسفانه اینم رفت
 38. 6 پسند
  آیدین جان، اینجا قبلا پیش اومده که کاربری به من تندی کرده یا حتی توهین کرده، در حد توانم کوتاه اومدم. ولی خط قرمز من تو این انجمن اینه که کسی به خاطر لج و لجبازی یا به خاطر منافع شخصی دیگران رو گمراه کنه. یعنی این نهایت بی شرمیه که تو این اوضاع احوال گرونی برای کسی هزینه اضافی بتراشی یا حتی خودش و خانوادش رو به خطر بندازی. به هر حال قماش ایران خودرویی معمولا به جون مردم اهمیتی نمی دن.
 39. 6 پسند
  آقا نکن دیگه، این چه کاریه؟ تا یه نفر اسم یونیت ها رو میاره زود میای پشت سرش تکرار می کنی. داداش درخت هر چه کم بار تر، سرش بالاتر و پر ادعا تر. در تکمیل فرمایشات دوستان اینم اضافه کنم که در بعضی کشورها در صورت بروز تصادف،اگر کارشناس بیمه تشخیص بده که لاستیک نامناسب روی خودرو نصب بوده،از پرداخت خسارت خودداری می کنه. یعنی لاستیک هم استاندارد خودش رو داره و باید مثلا روی فلان مدل بنز،لاستیک هایی با استاندارد خودش نصب بشن. حالا یه ایساکویی میاد میگه ایران تایر ۱۸۵ با میشلن ۲۰۵ هیچ فرقی ندارن،خب لابد اطلاعات دقیق تری داره. هر چی باشه از قماش ایران خودرو هست.
 40. 6 پسند
  اقا مصطفی چرا ایرانخودرو دست کم میگیری شاید esb نصب کرده و بعضیا معلوماتشون به حدی بالاست کشف کردن برای جلوگیری از منحرف شدنو و فرمانپذیری و بروز حادثه هست که ای بی اس وارد عمل میشه بابا دم ایرانخودرو گرم چقدر خوبه خدایی ای اس بی گذاشتن صداشم در نیوردن فقط به بعضیا گفتن ما یاد نگیریم راستی خدا خیر بده بعضیارو یونیت رو یاد بچه های این سایت دادن با اینکه من از ایموجی گذاشتن بدم میاد ولی الان این ایموجیو نزارم کی بزارم
 41. 6 پسند
  سلامت باشید اقا رامین خدا رفتگان شمارم بیامرزه واقعا باید احسند گفت به این طرز فکر و جهانبینی در مورد پدرم میخواستم بنویسم پدرم جوونشو تو تصادف از دست داد دیه نگرفت یعنی برادر بزرگم که قبل به دنیا اومدن من فوت کرد تو تصادف و 16 سال داشت اشتباه نوشتم پدرم جونشو تو تصادف از دست داد و ریالی دیه نگرفت البته نه اینکه با دیه گرفتن مخالف باشما باید قبول کنیم دیه از بهترین قوانین دنیاست و در همه دنیا به نوعی اجرا میشه ولی کوتاه اومدن موقع گرفتن خسارت و دیه و حتی تا جایی که وسعمون اجازه میده نگرفتنش باعث اتفاقهای خوب و دفع بلا میشه حتی کسانی که زیاد معتقد هم نیستن از انرژی مثبت اینجور رفتارها تو زندگی میگن شما ام که میگی خیلی وقتها کوتاه اومدید و خسارتی رو نگرفتید یا بخشیشو گذشت کردید ولی هم خودتون خسارت زیاد دادید هم طرف کوتاه نیومده باید به این توجه کنید که ما که آینده رو نمیبینیم شاید اون گذشتی که کردید یه بلای بزرگو از زندگی شما دور کرده ولی چون شما اون بلارو ندیدید به طبع متوجهشم نشدید واقعا به این فکر کنید خانم شما اونروز که میخواسته بره بیرون اگه 1 دقیقت دیرتر یا زودتر میرفته یا تو راه خیابونیو اشتباه میرفته یا وای میساده خریدی کنه یا با کسی چند لحظه صحبت میکرد بعد راه میفتاد اصلا با این فرد مواجه نمیشده که بخواد تصادف کنه ولی کسی چه میدونه شاید اتفاق خدای نکرده بدتری میفتاده یه داستان کوتاه هست که درباره همین ضررهاست فردی میره پیش حضرت سلیمان و اسرار میکنه زبان حیوانات رو یاد بگیره سلیمان هی میگفته این بدردت نمیخوره و جنبشو نداری ولی طرف ول کن نبوده تا حضرت بهش اموزش میده این فرد میاد خونه و میبینه دو تا سگش دارن سر تکه ای استخون دعوا میکنن که یکی به اون یکی میگه فردا مرغ صاحبخونه میمیره میندازتش اون پشت و سهم منم برا تو تو بخور طرف سریع میره مرغو تو بازار میفروشه و بعد میبینه آره مرغه دست اون کسی که بود مرده خوشحال میشه و میاد یه تکه استخون بین سگها میندازه و مجدد مشاجره بینشون میشه ایندفعه سگه میگه فردا گوسفند صاحبخونه میمیره میندازنش اون پشت و ما هفته ها غذا داریم و منم از سهم خودم هر روز به تو میدم طرف سریع گوسفندو میفروشه و میبینه درست از اب در اومد و گوسفنند دست اونکسی که که خریده مرده فردا همین اتفاق برای گاو و پس فردا برای اسب صاحبخونه میفته و طرف خوشحال از اینکه از اینهمه ضرر جلوگیری کرده و تو دلش میگفته چه زبون خوبیه حضرت سلیمان چرا میگفت بدردم نمیخوره اینهمه بهم سود رسید خلاصه میاد مجدد تکه استخونی بین اون دو سگ میندازه اندفعه که مشاجره میشه سگ به اونیکی سگ میگه فردا خود صاحبخونه میمیره و این دیگه ردخور نداره پشت همین منزل دفنش میکنن و شبانه میریمو من بهت کمک میکنم جنازه صاحبخونه رو در میاریم و پاره پاره میکنیمو جایی قایمش میکنیم و هر روز تکه ایشو میخوریم طرف وقتی اینو میشنوه حراسان و وحشتزده میره پیش حضرت سلیمان و داستانو تعریف میکنه حضرت میگه خدا میخواست مرغ تو رو بکشه و بهت ضرری بزنه که به واسطه اون بلایی بزرگ که مرگ زودهنگامت باشه ازت دور شه ولی تو نزاشتی بعد خواست گوسفندتو گاوتو اسبتو بکشه به ترتیب تا بلا از سرت دور شه که تو به واسطه زبون حیواناتی که میدونستی نزاشتی و از این مقدرات جلوگگیری کردی حالا مرگ زودهنگامت فرا رسیده و هر کاری کنینمیشه ازش جلوگیری کرد برو تو این مدت کوتاهی که داری توبه کن تا با گناه کمتر بمیری حالا اگه ما معتقد باشیم و به اینگونه قضا قدرها اعتقاد داشته باشیم نباید زیاد از ضررهای مالی ناراحت شیم گاها حاضریم کل زندگیمونو بدیم خدای نکرده فرزند یا عزیزمون حتی یه مریضی ساده نگیره اگرم معتقد نباشیم و اینگونه حرفهارو خرافات بدونیم خیلی از روشنفکرها حتی به انرژی مثبتو منفی و تاثیراتش تو زندگی معتقدن اگه ما از یه ضرر مثل این تصادفی که خانم شما کرد ناراحت شیمو همش خودخوری کنیم چرا این اتفاق افتاد ایکاش اونروز من ماشینو میبردم ایکاش اونروز ماشین پنچر بود پنچریشو نمیگرفتمو ... جز انرژی منفی دادن به زندگیمون و خورد شدن اعصاب خودمون و دورو وریامون چیزی نصسبمون نمیشه ولی اگه مثل شما فکر کنیمو بگیم کل ماشین فدای سر عزیزمون و همینکه خدارو شکر خانمم کارش به بیمارستانو بخیه و عکس برداری نرسید بقیه ماشین فدا سرش و از ته دل خوشحال باشیم قطعا اون انرژیهای منفی از زندگی دور میشه یا در ساده ترین حالت حد اقل اعصابمون کمتر خورده و از لحاظ فکری راحتر حذم میکنیم این ضررو ولی من برای خودموعزیزامم همیشه این دعارو میکنم که ایشالاه همیشه تمام ضررها مالی باشهخ که راحت میشه جبران کرد و خدای نکرده ضرر جانی نباشه و همینو برای تمام بندگان خدا هم میخوام
 42. 6 پسند
  سلام رامین جان خدا رو شکر که همسر محترم سالم هستند و کسی آسیبی ندید. ماشین هم حل میشه، نگران نباش من همیشه میگم کسی که ماشین رو میاره تو خیابون باید پیه هر اتفاقی رو به تن خودش بماله حتی اگر کنار خیابون پارک کنه. لبخند بزن و خوشحال باش که خسارت مالی بوده
 43. 6 پسند
  سلام آقا رامین بلا به دور باشه خدا رو شکر به مال است و نه به جان من سال 91 به خاطر بازدید یه لاستیک یه 206 رو آجر کردم رفت و دوباره 206 خریدم و حاظر نشدم بفروشم چون احساس امنیت خوبی درونش کردم خدا رو شکر هم صدمه مالی آنچنانی نیست و راحت قابل تعمیر شده ولی بدید جایی که خیلی تمیز روش کارکنه
 44. 6 پسند
  سلام دوست عزیز. اگه مشکل ماشین شما حل نشده، این ایراد احتمالا از دسته سیم زیر پای راننده است که با کنار زدن موکت قابل دیده و یه قاب پلاستیکی روش قرار داره. روش نوشته شده interior harness. منم همین مشکل رو داشتم که با تعویض سیم مربوط به برق فن بخاری برطرف شد. در اصل ایراد از سوکت نامناسبیه که برای این قسمت استفاده شده.
 45. 6 پسند
  جعبه باتری 206 مدل پایین آکبند و استفاده نشده جنس با کیفیت کامل با درب 90 هزار تومن
 46. 6 پسند
  با سلامی دوباره چند روز پیش تصمیم گرفتم برچسب سیاه رنگ دور سنسور نور و بارون رو عوض کنم. چون قبلی موقع نصب زدگی پیدا کرد. با اجازتون یه برچسب رو هم خراب کردم، چون سنسور رو با چسب شیشه ای دوطرفه (به توصیه دوستان) چسبوندم که متاسفانه زیرش پر حباب شد. البته بدم نشد، چون برچسب دومی به کمک تجربه اولی، خیلی تمیزتر و دقیق تر چسبید. خواستم کلا پایه و پد رو عوض کنم که قیمت ۴۵۰ دادن. گفتم غلط کردم. رفتم چسب خالی یا همون پد رو که قبلنا ۱۵ تومن خریده بودم، به سلامتی تون گرفتم ۱۰۰ تومن. خلاصه چسبوندمش رفت. لبه های پد رو هم با کاتر گرفتم تا اندازه خودش بشه. انصافا نصب برچسب و پایه خیلی تمیز و دقیق شد. فقط یه حباب کوچولو (نمی دونم چرا) زیرش افتاد که خوشبختانه تو عملکرد سنسور خللی ایجاد نمی کنه. یکی دو روز که سنسور نداشتم همش یادم می رفت چراغ ها رو خاموش کنم😁😂 میکروفون پخش رو هم توی قاب چراغ سقفی نصب کردم. یه سوراخ زدم و نوک میکروفون رو ازش دادم بیرون. البته یکی دو روز بعد که طرف های پشت خط بهم گفتن صدام بد میره، فهمیدم که شیارهای عقب تر میکروفون نباید داخل محفظه چراغ سقفی باشن. برای همین یک سانتی (نسبت به این عکس که گذاشتم) کشیدمش بیرون و مشکل حل شد.
 47. 6 پسند
  دوستان سلام ضد یخ پرو اورجینال اسپانیایی با لیبل ایساکو 330 تومن سه تا دارم یکی از گذشته که از ..... 100 تومن خریدم یادش به خیر و باید امروز فردا بریزم تو ماشین دو تا ام به تازگی خریدم بعد دیدم با توجه به عمر بالای این ضد یخها و تاریخ مصرف احتمالی داشتن دو تا زاپاس خوب نیست خلاصه یکیشو گذاشتم برا فروش دوستان عزیز شهرستان هم خواستن با تیپاکس میفرستم
 48. 6 پسند
  سلام و وقتی من دوربر 53 هزار تا شمع ماشین رو برای دومین بار تعویض کردم ، یه مدت بعد به خاطر یه مشکل دیگه به تنظیم موتوری مراجعه کردم و گفت خطای سیلندر 3 و میسافیر دیاگ نشون میده و شتاب ماشین افت نداشته ؟ بهش گفتم خیلی دقیق نشدم و بهم گفت اگه مشکل از کوئل نباشه که به نظر من نیست ، از وایر می تونه باشه و وایرهای الانی دیگه عمر مفیدشون 55 ، 60 هزارتاست (تیپ 5 مدلی 96 و کوئل ماشینم هم مدل رانایی ه) و بهتره یک دست کامل بخری و کار خودت رو راحت کنی ، از بندرعباس وایر برند کروز سال قبل دوربر 60 تومن خریدم و بعد از اون هر بار که حالا سر آپدیت ای سی یو یا خطاهای دیگه به تنظیم موتوری مراجعه کردم ، با خطای سیلندر 3 مواجه نشدم. (کیلومتر فعلی ماشین 86 هزار تا) این دوست مون هم بهتره که حتما وضعیت وایرها رو چک کنند.
 49. 6 پسند
  اگه هر دفعه سیلندر مشخصی رو خطا میده بد نیست وایرها رو با دقت از کویل جدا کنید تا پاره نشه و فنرهای داخلش رو در بیارید و کمی بکشید و دو سمتش رو برس سیمی بزنید تا رسانایی و کیفیت اتصال بهتر بشه. یا اینکه میتونید وایر رو عوض کنید. این مشکل رو داشتم و خطای میسفایر در سیلندر ۳ اتفاق می افتاد و بعد هم کاتالیست و آنتی پلوشن و موتور سه کار میکرد تا سوییچ یک بار بسته و باز بشه. با این روش درست شد.
 50. 6 پسند
  سلام اولا برداشتن سرباطری برای یک یا دوبار یا مواقع اضطرار مشکل خاصی نداره و خیلی از سرویسها هست که لازمش برداشتن سرباطریه و تو منوال و دفترچه و اموزشهای تعمیر بهش سفارش شده و مشکل خاصی ام نداره و حتما نباید بعدش لذوما دیاگ زده شه یا برنامه داده شه خیلی وقتها ام برداشتن سرباطری که باعث ریست ایسیو میشه بعضی مشکلات الکترونیک رو رفع میکنه ولی به نظرم نباید زیاد از این روش استفاده شه و بهتره ایرادها رو اصولی رفع کرد و با دیاگ زدنو خوندن خطاهای احتمالی متوجه ایراد شد دوما برداشتن سرباطری فقط مربوط به نرم افزار میشه و به هیچ وجه نمیتونه ایراد مکانیکی مثل روغنریزی یا صدای قطعات به وجود بیاره حالا ممکنه بروز این ایراد همزمان شده با برداشتن سرباطری و شما فکر کردی میتونه از اون باشه ولی روغنریزیو جدی بگیرید دقیق نگفتید کدوم قسمته ولی همون سمت شاگرد قطعات حساسی داره حالا اگه از هیدرولیک باشه ممکنه این روغن نشت کنه و بریزه روی دینام و دینام بسوزه یا روی منیفولد بریزه که بسیار خطرناکه و چون داغه ممکنه اتیش بگیره یا روی تسمه ها یا هرزگردها بریزه و تولید صدا کنه اگرم از واشر درب سوپاپ باشه میتونه از لا به لای قاب تسمه تایم نفوذ کنه و روی تسمه بریزه ممکنه باعث بیرون زدنش شه مخصوصا که میگید صدا هم داره از همون سمت و اسیب جدی به موتور برسه یا روی وایرها و شمعها بریزه و باعث برق دزدی و بد کار کردن بشه به هر حال اگه محل دقیق نشتی رو عنوان میکردید و رنگ روغن رو که بشه فهمید هیدرولیکه یا روغن موتور یا از زیر ماشینه و واسکازینه یا حتی عکسی قرار دیدادید دوستان بهتر میتونستن راهنمایی کنن ولی به هر حال روغنریزیو نباید شوخی گرفت از هر جا که باشه
این صفحه از پرچمداران بر اساس منطقه زمانی تهران/GMT+03:30 می باشد