پیش نویس

  • نوشته‌ها
    2
  • دیدگاه
    14
  • مشاهده
    2,093

مشارکت‌کنندگان این وبلاگ

درباره این وبلاگ

مطالب قرار گرفته در این وبلاگ پس از ویرایش و نهایی شدن؛ به وبلاگ مرتبط با موضوع منتقل می‌گردد.

نوشته‌های این وبلاگ

ehsanaliabadian

رفع بوی بد کابین

:-(گاها ممکنه داخل خودرویی نشسته باشید و بوی عجیب داخل کابین شما را آزار داده. لزومی نداره حتما مالک خودرو شخص شلخته و یا بی مبالاتی باشه. این اتفاق ممکنه برای هر کسی پیش بیاد.
اما در خصوص افرادی که عادت استعمال دخانیات در داخل خودرو دارند، موضوع به شکل ویژه ای تغییر میکنه. حتی ممکنه خود فرد مالک خودرو اهل دود نباشه ولی شخصی که در کنارش شسته از دخانیات استفاده کرده باشه و همین موضوع باعث میشه که داخل کابین خودرو به شدت بو بگیره. میدونم که شما هم به راهکارهای مختلفی از قبیل استفاده از ژل و اسپری های آروماتیک آشنایی کافی دارید. اما برخی از این مواد شیمیایی، برای خیلی از افراد بروز حساسیتهای تنفسی میکنند. پس بهتره یه راهکار جدید و خلاقاته برای رفع بوی بد داخل کابین استفاده کرد. اگر به خوشبوکننده ها و مواد شیمیایی نظایر آن حساسیت تنفسی دارید و شدیدا میخواهید تا بوی بد داخل کابین را تغییر دهید، این پست را تا انتها دنبال کنید.:-)
[wait]یکی از کارهایی که شخصا برای رفع بوی بد داخل کابین انجام دادم، شناسایی، علت بو بوده. که گاهی اوقات بخاطر ریختن برخی مواد غذایی روی صندلی ها، داشبورد و حتی موکت کف کابین بوجود میاد. فرض میکنیم که علت اصلی بوی بد شناسایی و به روش صحیح، نسبت به تمیز کردن عامل بو، اقدام کردیم.
:yaftam:مرحله بعدی استفاده از یک ماده برای برگرداندن رایحه خوش، به کابین خودرو است. برای این کار اگر دارای حساسیت های ریوی و تنفسی به مواد معطر و آروماتیک موجود در بازار هستید، میتونید از جوش شیرین استفاده کنید. برای این کار، یک بسته جوش شیرین و یک بسته وانیل قنادی تهیه کنید(در اکثر سوپرمارکتها و فروشگاههای لوازم قنادی به راحتی قابل تهیه هستند). سپس، پس از شستشوی داخل کابین از عامل کثیفی(روغن،چربی، مواد غذایی، ...) جوش شیرین را درون یک ظرف ریخته و در محل مناسبی قرار دهید.(شخصا درون یک ظرف بوگیرکاسه ای ریختم و توی جیب در راننده گذاشتم).
از خواص جوش شیرین نمیخوام صحبت کنم ولی فقط اینو بدونید که هم رطوبت داخل کابین را جذب میکنه و هم بوی بد.

:yaftam:حالا نوبت به یک ماده معطر هست که همون وانیل قنادی است. همان کاری که با جوش شیرین انجام دادید، درمورد وانیل قنادی هم انجام بدید. اگر به عصاره گیاه وانیلا دسترسی دارید دیگر حرفی برای گفتن نیست:D2:
وانیل رایحه ی خوبی داره و همیشه حس خوبی به شما پس از ورود به خودرو منتقل میکنه. از دیگر خواص وانیل میشه به کاهش استرس عصبی اشاره کرد که برای رانندگی در مسیرهای شلوغ و پرترافیک امروز خیلی مفیده.  این ادویه در علم آروماتراپی نیز طرفداران خاص خود را دارد. در طب معاصر از آن برای درمان تب و تقویت میل جنسی استفاده می‌شود و از آنجایی که دارای خواص آنتی‌اکسیدانی است، با رادیکال‌های آزاد بدن مبارزه می‌کند. از دیگر ویژگی های این ماده میشه به تحریک ترشح هورمون‌های مردانه و زنانه (تستوسترون و استروژن)، جلوگیری از آلرژی و درمان سینوس و سرفه اشاره کرد:cool:
میتونید بجای وانیل از قهوه یا هل استفاده کنید. انتخاب به سلیقه شماست.
زمانی که خودرو را ترک میکنید، حتما شیشه ها را کامل ببندید تا فضای داخل کابین کاملا محصور شده باشه.

:kolah: حالا از زندگی لذت ببرید.

[helpme]اطلاعات تکمیلی درباره جوش شیرین یا بی کربنات سدیم

badsmellincar.jpg